شما می توانید مطالب و مقالات مرتبط با HSE را در سایت ثبت نمایید تا با نام شما در بخش قطره ای از در یای HSE نمایش داده شوند.

جدیدترین مطالب

  پربازدیدترین ها

   آلودگی هوا 7 مورد

   گروه تحریریه سایت

   آلاینده های شیمیایی هوا

   آلاینده‌ها بر حسب ترکیب شیمیایی‌شان، به دو گروه آلی و معدنی تقسیم می‌شوند. ترکیبات آلی حاوی کربن و هیدروژن هستند. برخی از ذرات آلی که بیش از سایر ذرات آلی در اتمسفر یافت می‌شوند، عبارتند از: فنلها ، اسیدهای آلی و الکلها. معروفترین ذرات معدنی موجود در اتمسفر عبارتند از نیتراتها، سولفاتها و فلزاتی مانند آهن ، سرب ، روی و وانادیم.

   ادامه مطلب + دانلود

   گروه تحریریه سایت

   آلاینده های هوا

   آلودگی زمانی است که در هوا یک ماده خارجی وجود داشته باشد یا در ساختار آن تغییرپذیری پدید آید که با توجه به شناختهای علمی زمان موجب اثر زیان آور یا ایجاد ناراحتی کند.

   ادامه مطلب + دانلود

   گروه تحریریه سایت

   مقاله ای در باب آلودگی هوا

   نیاز روز افزون جهان و بخصوص کشور های درحال توسعه به انرژی برق توسعه نیروگاه را طلب می کند که این امر طی سالهای اخیر بسیار پر شتاب بوده است. بدیهی است همسو با افزایش نیروگاه ها سوخت های فسیلی بخصوص نفت کوره که مهمترین تأمین کننده نیاز سوخت نیروگاه ها است افزایش می یابد...

   ادامه مطلب + دانلود

   گروه تحریریه سایت

   آلودگی هوا - اصل پنجاهم قانون اساسی

   در جمهوری اسلامی، حفاظت محیط زیست که نسل امروز و نسل های بعد باید در آن حیات اجتماعی رو به رشد داشته باشند وظیفه عمومی تلقی می شود.

   ادامه مطلب + دانلود

   گروه تحریریه سایت

   دانستنی های زیست محیطی برای آموزشگران - کتاب دوم : هوا

   هرگونه تغییر در ویژگی های فیزیکی و شیمیایی عناصر تشکیل دهنده هوا را «آلودگی هوا» می گویند. مواد آلوده کننده هوا به صورت های مختلف هستند و همه آنها برای محیط زیست انسان، حیوانات، گیاهان و حتی بعضی از مواد و اشیا زیان آور می باشد.

   ادامه مطلب + دانلود

   گروه تحریریه سایت

   گازهای خطرناک محیط زیست

   گازهای سمی گروهی از مواد سمی هستند که در حرارت بصورت گاز باشند. مسمومیت هایی که توسط این گازها ایجاد می شود، در صورت عدم درمان بموقع ، منجر به مرگ فرد مسموم خواهند شد. این گازها تحت یک فرمول معین تجسس نمی شوند و برای تجسس هر یک از آنها روش بخصوصی باید بکار برد. گازهای سمی چون از راه تنفس وارد بدن می شوند، بسهولت وارد جریان خون می شوند و به فاصله چند ثانیه به مراکز عصبی می رسند و از اینجا ، اثر آنی و شدید بعضی از سموم گازی معلوم می گردد...

   ادامه مطلب + دانلود

   گروه تحریریه سایت

   تاریخچه و کلیاتی از آلودگی هوا

   آلودگی هوا مانند هر پدیده دیگری دارای پیشینه ای است كه مطالعه آن از دیدگاه متخصصانِ محیط زیست، بخش قابل توجهی از پژوهش های كارشناسی را در برمی گیرد. علاوه بر این، صاحبان مشاغلی چون پزشكان، مسئولان و متولیان شهری، صاحبان صنایع، تولیدكنندگان سوخت های فسیلی، مسئولان بهداشت محیط و افراد متعدد دیگری كه مستقیم یا غیرمستقیم با آلودگی هوا مسایل آن در ارتباط هستند، آلودگی هوا را از زوایای گوناگون موردبحث قرار داده و در موارد بسیار راه حلهایی برای این بلای فراگیر ارائه داده اند.

   ادامه مطلب + دانلود


   8050

   تعداد اعضا

   5503

   بازدید امروز

   16847

   بازدید دیروز

   0

   متخصصین آنلاین

   1067

   میهمان آنلاین

   24202990

   کل بازدیدها

   تماس با ما

   نام *  

   ایمیل *    

   متن پیام *  

   ارسال

   نرم افزار اندروید سایت

   مجوزها

   logo-samandehi
   مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA