کشف مواد جدیدی برای تسخیر متان

 

محققان آزمایشگاه ملی Lawrence Livermore و دانشگاه کالیفرنیا در برکلی آمریکا مطالعات شبیه سازی شده رایانه ای را در زمینه اثربخشی تسخیر متان انجام دادند. آنها این مطالعات را با استفاده از دو ماده مختلف که یکی حلال های مایع و دیگری زئولیت های نانوحفره بود ، انجام دادند.
 
زئولیت های نانو حفره مواد متخلخلی هستند که اساسا به عنوان جاذب های تجاری مورد استفاده قرار می گیرند.
 
نتایج این مطالعه نشان داد درحالی که حلال های مایع برای تسخیر متان موثر هستند اما تنها تعداد انگشت شماری از آنها برای جذب کافی متان از لحاظ تئوری امید بخش هستند.
 
محققان در این مطالعه که در مجله Nature Communications منتشر شده است حدود 100 هزار زئولیت را بررسی کردند .
 
زئولیت ها ساختارهای منحصر به فردی دارند که می توانند برای انواع بسیاری از جداسازی های گازی و برنامه های ذخیره سازی مورد استفاده قرار گیرند.
 
محققان در شبیه سازی های خود متوجه شدند که یک زئولیت خاص به نام SBN با تسخیر مقدار کافی متان، آن را به متان به شدت خالص تبدیل می کند که به نوبه خود می تواند برای تولید برق مورد استفاده قرار گیرد.
 
سایر زئولیت ها به نام ZON و FER می توانند جریان های رقیق متان را به جریان هایی از متان با غلظت متوسط تبدیل کنند که می توان از آنها برای تهویه هوا استفاده کرد.
 
 
 
 
 
 
 
 
منبع: IRNA.IR


کشف مواد جدیدی برای تسخیر متانتسخیر متانمتاندومین گاز گلخانه ایاتمسفردی اکسید کربنبیشترین گاز گلخانه ای که در هوا منتشر می شودشیمیاییمحققان آزمایشگاه ملیدانشگاه کالیفرنیاشبیه سازیزئولیت های نانوجاذب های تجاریZONFERHSE


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6868

تعداد اعضا

4629

بازدید امروز

4908

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

0

میهمان آنلاین

22077591

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA