جدیدترین آمار جهانی کرونا؛ رومانی رکورددار فوتی‌های روزانه

به گزارش مرجع متخصصان سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSEexpert)  طبق داده‌های به‌ روزشده در جدول جهانی ورلداُمتر، این بیماری ویروسی همچنین در روز گذشته ۳۸ هزار و ۳۱۹ ابتلای جدید داشته و جان ۹۵ بیمار را گرفته است.

همچنین رومانی با ثبت ۲۷ فوتی و با بیش از ۱۴ هزار و ۸۰۰ ابتلای جدید، بالاترین آمار تلفات و مبتلایان کرونایی را در شبانه‌ روز گذشته گزارش کرده‌ است.
پایگاه داده‌های جهانی ورلداُمتر از تاریخ ۲۹ ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی، ثبت آمار رسمی مرتبط با کرونا را آغاز کرده است.
در میان ۱۰ کشوری که در بالای جدول ورلداُمتر جای گرفته‌اند، آمریکا همچنان با ثبت بیش از ۱۰۸ میلیون ابتلا و بیش از یک میلیون و ۱۷۰ هزار فوتی به ترتیب رکورد ابتلا و مرگ‌های کرونایی را در کل دنیا دارد.
پس از آمریکا، دو کشور هند و فرانسه هم با عبور از ۴۰ میلیون ابتلا به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به لحاظ آمار کل مبتلایان اشغال کرده‌اند و همچنین در فهرست آمار فوتی‌های این بیماری در حال حاضر بعد از آمریکا، برزیل با بیش از ۷۰۰ هزار فوتی و هند با بیش از ۵۰۰ هزار فوتی، بیشترین مرگ‌ و میر کرونایی را به ثبت رسانده‌اند.
در اروپا نیز روسیه با ثبت بیش از ۴۰۰ هزار فوتی، بالاترین آمار مرگ‌های کرونایی در این قاره را تاکنون گزارش کرده است.
تازه‌ ترین آمار کرونا در نقاط مختلف دنیا به تفکیک کشورها و با تقسیم‌ بندی‌های قاره‌ای، زمانی و موضوعی در جدول جهانی ورلداُمتر به‌ روزرسانی می‌شود.
سازمان جهانی بهداشت (WHO) در تاریخ جمعه ۵ مه ۲۰۲۳ به طور رسمی پایان وضعیت اضطراری کووید ۱۹ در جهان را اعلام کرد. این سازمان در ژانویه ۲۰۲۰، شیوع ویروس کرونا را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی و نگرانی بین‌المللی اعلام کرده بود.
 
 
 
 
HSEexpert.com
 
 
 
 


اخبار HSEخبر HSEاخبار ایمنیHSEexpert.comکروناجهان


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

7963

تعداد اعضا

3912

بازدید امروز

10352

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

23704881

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA