احتمال وقوع سیل در 25 استان کشور

به گزارش مرجع متخصصان سلامت ، ایمنی و محیط زیست (HSEexpert) سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ از فعالیت سامانه بارشی ، بارش باران ، در نواحی با اقلیم گرم وقوع رگبار و رعدو برق و وزش باد شدید و در نواحی مرتفع و سردسیر بارش برف و احتمال کولاک برف ، رخداد مه ، کاهش دید از سه‌شنبه تا پنجشنبه ( ۱۱ تا ۱۳ بهمن) خبر داد

این شرایط جوی روز سه‌شنبه در گیلان ، مازندران ، گلستان ، خراسان شمالی ، خراسان رضوی ، سمنان ، اصفهان ، شمال بوشهر و یزد ، چهارشنبه در آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی ، کردستان ، کرمانشاه ، سمنان ، گلستان ، یزد ، نیمه شمالی فارس ، اصفهان و پنجشنبه در آذربایجان شرقی ، زنجان ، لرستان ، ایلام ، چهارمحال و بختیاری ، فارس ، کهگیلویه و بویراحمد ، شمال شرق خوزستان ، همدان ، کرمان ، خراسان جنوبی ، بوشهرو هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.
در این شرایط لغزندگی جاده‌ها ، کولاک برف در مسیرهای کوهستانی ، احتمال انسداد محورهای روستایی بر اثر شدت بارش برف یا باران ، احتمال جاری شدن روان‌آب ، احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها ، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر ، اختلال در سفرهای بین شهری و داخل شهر ، اختلال در فعالیت‌های عمرانی ، اختلال در ناوگان حمل و نقل و خسارت به صنعت کشاورزی ، رخداد بهمن و اختلال در انتقالِ منابع انرژی به‌ ویژه برق و گاز دور از انتظار نیست.
 سازمان هواشناسی برای کاهش آسیب‌ها و مخاطرات پرهیز از سفرهای غیر ضروری ، احتیاط و ترجیحا اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی و جابه‌جایی عشایرکوچ‌ رو ، مدیریت در مصرف و انتقال منابع انرژی به‌ ویژه گاز و برق ، عدم توقف و احتیاط در تردد از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها ، پاکسازی آبروها و کانال‌های عبور آب درون‌ شهری ، پاکسازی دهانه پل‌ها واتخاذ تمهیدات دیگر جهت جلوگیری از خسارات احتمالی را توصیه می‌کند.
 هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
 
 
 
 
 
HSEexpert.com


اخبار HSEخبر HSEاخبار ایمنیHSEexpert.comاحتمال وقوع سیل25 استان


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6944

تعداد اعضا

2126

بازدید امروز

6005

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

0

میهمان آنلاین

22341774

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA