یک توصیه مهم غذایی برای مهار سرطان

به گزارش مرجع متخصصان سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSEexpert) نشریه "مدیکال‌اکسپرس" در گزارشی جدید در این باره آورده است: پیش از این تصور می‌شد که رژیم غذایی تاثیری بر توقف تومورهای سرطانی ندارد اما اخیرا گروهی از متخصصان موسسه تحقیقات بهداشتی و پزشکی استرالیای جنوبی (SAHMRI) و دانشگاه آدلاید نظریه دیگری دارند.
مطالعه جدید این متخصصان که با همکاری دانشگاه استنفورد انجام و در نشریه "کانسر دیسکاوری" منتشر شده، نشان می‌دهد که سرطان‌های دارای جهش ژنی IDH1 نمی‌توانند بدون لیپید و چربی رشد کنند.
متخصصان می‌گویند: ما نتایج این مطالعه را در طیف وسیعی از انواع سرطان تکرار کردیم و یک رژیم غذایی معمولی را با رژیمی که کاملا بدون چربی بود، مقایسه کردیم و از اینکه متوجه شدیم رشد تومورهای دارای جهش ژن IDH1 در اثر گرسنگی ناشی از لیپیدها متوقف می‌شود، شگفت‌ زده شدیم.
برخلاف سایر تومورها که از قندها تغذیه می‌کنند، سرطان‌های دارای جهش IDH1 به لیپیدها معتاد هستند. جهش ژن IDH1 یک جهش ناخوشایند است که معمولا در سرطان خون، لوسمی میلوئید حاد، سرطان استخوان به نام کندروسارکوم، سرطان مجرای صفراوی و گلیوما درجه پایین (نوعی سرطان مغز) یافت می‌شود.
به‌ گفته این محققان برای اثبات طولانی‌مدت یافته‌های فوق در انسان‌ باید مطالعات بیشتری انجام شود اما برای افرادی‌ که مبتلا به تومورهای دارای جهش ژن IDH1 هستند، این تحقیق جدید نشان می‌دهد که پرهیز از غذاهایی که دارای چربی‌های اشباع بالایی هستند، یک توصیه مهم است.
 
 
 
HSEexpert.com


اخبار HSEخبر HSEاخبار ایمنیHSEexpert.comتوصیه غذاییمهار سرطان


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8135

تعداد اعضا

7964

بازدید امروز

5993

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

261

میهمان آنلاین

24691355

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA