کشتار زجرآور حیوانات در صنعت لوازم آرایشی!

 به گزارش مرجع متخصصان سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSEexpert)تمایل به مصرف‌گرایی در جهان به شکل بی‌رویه‌ای رو به افزایش است و این تجمل‌گرایی و اعتیاد به مصرف‌گرایی در زمینه‌های مختلف موجب آسیب به محیط زیست شده است. یکی از موارد این مصرف‌گرایی‌ها مربوط به استفاده بی‌رویه محصولات آرایشی و بهداشتی است. بر اساس آخرین برآوردهایی که در سال 2020 میلادی انجام شده است سالانه 483 میلیارد دلار برای لوازم آرایشی در جهان هزینه می‌شود و انتظار می‌رود این هزینه‌ها تا سال 2025 به بیش از 716 میلیارد دلار برسد!
 
افزایش تمایل به مصرف محصولات آرایشی به این معنی است که هر ساله تعداد بیشتری از حیوانات قربانی مصرف‌گرایی انسان‌ها خواهند شد. بر اساس آمارهای مؤسسات حامی حقوق حیوانات که در سال 2021 انجام شده است, سالانه حدود 100 تا 200 هزار حیوان در سراسر جهان در راه تولید محصولات زیبایی کشته می‌شوند. همچنین آمار دیگری این میزان را 500 هزار عدد تخمین زده است. حیواناتی که معمولاً در این روش‌ها استفاده می‌شوند خرگوش، خوکچه هندی، همستر، موش صحرایی و موش هستند.
 
بحران های محیط زیست  
 
این آمار بیانگر این است که از سال 2013 که اتحادیه اروپا فروش و بازاریابی هر گونه مواد آرایشی که روی حیوانات آزمایش شده است را ممنوع کرده است, بیشتر این کشتار در صنعت زیبایی آمریکا و چین صورت می‌گیرد. مرگ این حیوانات به واسطه روش‌هایی از جمله قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی در آزمایش سمیت, تغذیه اجباری، تزریق به شکم, قرار گرفتن در معرض داروها و وارد شدن شوک الکتریکی, همواره با درد و رنج بسیاری همراه است.
 
 برندهای معروف تولید محصولات آرایشی مانند کریسین دیور, لنکوم, تام فورد, آرمانی و بری‌بری از جمله شرکت‌های هستند که همچنان برای آزمایش محصولات آرایشی از حیوانات استفاده می کنند.
امکان پایان دادن به کشتار حیوانات و استفاده از جایگزین‌های مختلفی برای آزمایش محصولات آرایشی در این صنعت وجود دارد؛‌ برای مثال می‌توان از باکتری‌ها، بافت‌ها و سلول‌های انسانی، مدل‌های رایانه‌ای یا روش‌های شیمیایی برای تست محصولات آرایشی بهره بُرد. استفاده از این‌ روش‌ها هم هزینه کمتری دارد و هم سرعت بیشتری به روند تحقیقات می‌دهد.
 
 
HSEexpert.com


اخبار HSEخبر HSEاخبار ایمنیHSEexpert.comمرجع متخصصان سلامتایمنیhse newsکشتار زج آورلوازم آرایشحیوانات


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8221

تعداد اعضا

425

بازدید امروز

5227

بازدید دیروز

1

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

25032353

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA