لجن‌های اسیدی حاصل از تصفیه روغن سوخته صادر می‌شوند!

 به گزارش مرجع متخصصان سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSEexpert)امیر عبدوس در رابطه با آلودگی‌های حاصل از فرآیند تصفیه روغن سوخته گفت: یکی از روش‌های تصفیه روغن‌ها که چند سالی است منسوخ شده، روش اسیدزنی است که در این روش لجن های اسیدی با این فرآیند تولید می‌شود. در سالیان گذشته هیچ روشی برای مدیریت این لجن‌ها که پسماند ویژه محسوب می‌شود وجود نداشت و این لجن‌ها باید توسط مراکز لندفیل استاندارد دفن می‌شدند.
 
اوتصریح کرد: از ابتدای سال 98 با استفاده از تمام ظرفیت‌های قانونی اعم از ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده مبنی بر اخذ عوارض آلایندگی به میزان یک درصد از میزان فروش, همه واحدهای آلاینده در فهرست واحدهای آلاینده به سازمان امور مالیاتی معرفی و مطابق آن به دستگاه قضایی ارجاع شدند.
 
امیر عبدوس ادامه داد: این اعمال سختگیرانه مقررات موجب شد تا واحدهای یاد شده تمام تلاش خود را برای یافتن راه حلی جهت رفع آلایندگی به کار بسته و با مطالعات انجام شده، روشی ابداع شد که این لجن در قالب یک فرآیند شیمیایی تبدیل به قیر و به منظور صادرات مورد استفاده قرار گیرد.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: در حال حاضر با توسعه این روش و صدور مجوز برای واحدهایی که از بازیافت لجن‌های اسیدی محصول ثانویه تولید می‌کنند، معضلی تحت عنوان پسماند لجن اسیدی مرتفع شده و از ابتدای سال 99 تاکنون حتی یک قطره لجن اسیدی بر روی خاک رها نشده است.
 
وی خاطرنشان کرد: در طول سه دهه گذشته، دفن لجن‌های اسیدی تولید شده معضلات جدی برای محیط زیست به همراه داشته است.
 
HSEexpert.com


اخبار HSEخبر HSEاخبار ایمنیHSEexpert.comمرجع متخصصان سلامتایمنی و محیط زیستhse newsآلودگیروغن سوختهلجن های اسیدی


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8135

تعداد اعضا

8243

بازدید امروز

5993

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

297

میهمان آنلاین

24691634

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA