تداوم هوای ناسالم برای سومین روز در پایتخت

به گزارش مرجع متخصصان سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSEexpert)میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز بر روی شاخص ۱۴۹ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.
 
به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران،در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۸۹، اُزن با شاخص۱۲، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۱۱۲ و مونوکسیدکربن با شاخص ۵۳ بود.
 
ایستگاه گلبرگ منطقه هشت با شاخص ۹۸ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند.
 
وهمچنین ایستگاه شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۷۷، شریف منطقه ۲ با شاخص ۱۶۶ و شادآباد منطقه ۱۸ با شاخص ۱۶۳ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کرد.
 
پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که با تداوم شرایط پایدار جوی تا صبح امروز سه شنبه (۵ بهمن‌ماه) هم‌زمان با افزایش ترافیک صبحگاهی در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت و افزایش نسبی تندی باد در طی روز پراکندگی آلاینده‌ها را تا حدودی تسهیل خواهد کرد.
 
همچنین به‌تدریج با شکل‌گیری ناپایداری جوی تا اواخر وقت سه‌شنبه تا حدودی از میزان غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد، اگرچه با افزایش ترافیک شامگاهی غلظت ذرات معلق افزایش یافته و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.
 
شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.
 
از ابتدای امسال پنج روز هوای پاک، ۲۱۱ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۹۱ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۶ روز هوای ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده است.
 
HSEexpert.com
 
 
 


اخبار HSEخبر HSEاخبار ایمنیHSEexpert.comمرجع متخصصان سلامتایمنیhse newsآلودگی هواهوای ناسالمتهران


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8135

تعداد اعضا

7749

بازدید امروز

5993

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

262

میهمان آنلاین

24691140

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA