علائم شاخص ابتلا به کرونا در کودکان

 
به گزارش مرجع متخصصان سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSEexpert)دکتر عبدالله کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه تعداد ویروس‌های دستگاه تنفسی که کودکان با آن درگیر هستند دو برابر کرونا است، گفت: یعنی آنفلوآنزا و سایر ویروس‌ها نیز در کمین کودکان هستند؛ ولی تعداد بیماران بستری در بخش‌های بیمارستانی ما افزایش نیافته است.
وی افزود: موارد بستری کرونا مثبت کودکان وجود دارد؛ اما اینکه مشخصا موارد ابتلا به سویه امیکرون را مشخص کنیم، چنین نیست. اگر به موردی مشکوک شویم برای بررسی‌های بیشتر تست‌ها را به آزمایشگاه مرجع ارسال می‌کنیم.
وی در خصوص روند فعلی ابتلای کودکان به کرونا، بیان کرد: روند همچون گذشته است؛ البته موارد ابتلا نسبت به موج پنجم کاهشی بوده است، ولی به دلیل بروز آنفلوآنرا و کرونا موارد بستری وجود دارند. سال گذشته کودکان درگیر بیماری‌های تنفسی بدون استثنا مبتلا به کرونا بودند اما اکنون شرایط متفاوت است و آنفلوآنزا و پارا آنفلوآنزا هم به موارد ابتلا و بستری اضافه شده است.
این متخصص عفونی اطفال، درباره برخی هشدارها نسبت به امتحانات حضوری دانش‌آموزان و پیش‌بینی از وضعیت ابتلای کودکان پس از امتحانات، اظهار کرد: شرایط وابسته به میزان پخش شدن سویه امیکرون در کشور است. از نظر زمانی اگر ۱۰ مبتلا به امیکرون داشته باشیم، ظرف یک و نیم تا ۳ روز این تعداد می‌تواند دو برابر شود که این بیشتر از سرعت انتشار سویه دلتا است ولی خوشبختانه واکسن بر آن موثر است.
شایع ترین علائم کرونا در کودکان 
او درخصوص علائم شاخص ابتلای کودکان به کرونا، تصریح کرد: آبریزش بینی، سرفه، تب و لرز، گلو درد، اسهال و استفراغ در کودکان شایع است که نسبت به گذشته تغییری نداشته است. مطالعات هنوز برای شدت بیماری‌زایی امیکرون در کودکان کامل نیست و باید مطالعات کامل‌تر شود.
وی درباره واکسیناسیون کودکان زیر۱۲ سال، افزود: این موضوع در کمیته ایمن‌سازی واکسیناسیون کرونا مطرح شده است تا کودکان بین ۵ تا ۱۲ سال به صورت لایه لایه واکسینه شوند. بازگشایی حضوری مدارس بدون تزریق واکسن می‌تواند مشکل آفرین باشد. واکسن انتخابی برای کودکان نیز سینوفارم و پاستوکووک خواهد بود.
 
 
HSEexpert.com
 
 


اخبار HSEخبر HSEاخبار ایمنیHSEexpert.comمرجع متخصصان سلامتایمنیhse newsویروسامیکرونcoronaکودکان


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8135

تعداد اعضا

7921

بازدید امروز

5993

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

254

میهمان آنلاین

24691312

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA