تلاش آتش نشانان برای نجات مرد جوان از میان مخزن بتون

به گزارش مرجع متخصصان سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSEexpert)، روز گذشته شهروندان در تماس تلفنی با سامانه 125 از وقوع این حادثه خبر دادند كه ستاد فرماندهی آتش نشان تهران در ساعت 16:22 دقیقه به سرعت آتش نشانان ایستگاه 50 و گروه امداد و نجات 6 را به محل حادثه واقع در حسن آباد فشافویه، شهرك صنعتی شمس آباد، انتهای بوستان گلبن 13 اعزام كرد.
به گفته افراسیاب خیردست فرمانده گروه امداد و نجات 6 سازمان آتش نشانی تهران، یك مرد 22 ساله برای تمیز كردن مخزن مخلوط كن سیمان(میكسر بتن) به داخل مخزن واردشده بود كه در اثر بی احتیاطی در میان بتون بدام افتاد و قادر به خارج شدن نبود.
ایشان ادامه داد: مخزن مورد نظر به صورت ثابت و در ارتفاع 24 متری از سطح زمین قرار داشت كه آتش نشانان پس از بازدید و بررسی و با استفاده از تجهیزات مخصوص، وارد مخزن شده و به شخص گرفتار شده در میان مصالح ساختمانی دسترسی پیدا كردند.
خیردست تصریح كرد: با توجه به سفت شدن مصالح در داخل مخزن و گیر كردن شخص در میان آن، عملیات نجات برای آتش نشانان بسیار حساس و دشوار تر شده بود.
ایشان افزود: گروهی از آتش نشانان در یك برنامه ریزی مناسب و با یك روش استاندارد عملیاتی، با استفاده از ابزار مخصوص كار در ارتفاع؛ از بالای این مخزن، مرد جوان را برای جلوگیری از فرورفتن بیشتر به درون بتون به طور كامل مهار كرده و گروهی دیگر نیز با برش شیر تخلیه مخزن، مصالح داخل آن را به طور كامل تخلیه كردند.
فرمانده نجاتگران آتش نشانی در ادامه ابراز داشت: نیروهای آتش نشانی با بریدن بدنه مخزن به شخص مصدوم دسترسی پیدا كرده و موفق شدند در حضور كادر پزشكی، این شخص را به بیرون منتقل كنند.
ایشان اضافه کرد: این مرد جوان كه از مرگ حتمی نجات یافته بود، بلافاصله توسط عوامل اورژانس برای مداوا به مركز درمانی منتقل شد.
خیر دست در پایان ابراز كرد: آتش نشانان تهران كه برای كمك به آتش نشانی حسن آباد و فشافویه اعزام شده بودند، در یك عملیات 4 ساعته و نفسگیر سرانجام توانستند جان این مرد جوان را نجات دهند.
گفتنی است علت بروز این حادثه هم اکنون توسط کارشناسان آتش نشانی منطقه در دست بررسی است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
HSEexpert.com


اخبار HSEخبر HSEاخبار ایمنیHSEexpert.comمرجع متخصصان سلامتایمنی و محیط زیستhse newsتلاش آتش نشانان برای نجات مرد جوان از میان مخزن بتون


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6477

تعداد اعضا

2706

بازدید امروز

8972

بازدید دیروز

1

متخصصین آنلاین

2

میهمان آنلاین

18598633

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA