آتش سوزی گسترده جنگلی در کانادا باعث تخلیه کامل یک شهر شد

به گزارش مرجع متخصصان سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSEexpert) به نقل از "رویترز"، مقامات کانادایی به وقت محلی از وقوع آتش سوزی گسترده در منطقه لایتون واقع در غرب این کشور خبر داده و اعلام کردند تمام هزار ساکن محلی و روستایی در این منطقه و اطراف آن تخلیه شده‌اند. 
 
آتش سوزی در جنگل‌های اطراف ظرف مدت ۱۵ دقیقه به این روستا رسیده و ساکنین را غافلگیر کرده است. 
 
فرماندار منطقه لایتون گفت: وضعیت بسیار بحرانی است. تمام مناطق جنگلی و مسکونی در آتش می‌سوزند. من هیچ وقت چنین صحنه‌ای ندیده بودم. دستور تخلیه ساکنان لایتون و روستاهای اطراف صادر شده است. 
 
مقامات آتش نشانی لایتون اعلام کردند: تاکنون یک زن و شوهر سال خورده جان خود را از دست داده‌اند و از سرنوشت تعدادی از ساکنین نیز خبری نیست. ۹۰ درصد خانه‌ها و زیرساخت‌های روستاها در آتش نابود شده اند. 
 
براد ویس یک عضو پارلمان کانادا برای منطقه "میشن ماتسکی فریزر" گفت: آتش سوزی همچنین به نیروگاه‌های آبی منطقه و مسیرهای ارتباطی آسیب گسترده‌ای زده است و دسترسی به مناطق تحت تاثیر آتش را محدود کرده است. در یک روز گذشته ۶۲ آتش سوزی جدید در منطقه اتفاق افتاده است. 
 
وقوع آتش سوزی در غرب کانادا به علت افزایش دمای هوا رخ داده که در طول سه روز گذشته به صورت کم سابقه‌ای به بالاترین میزان خود رسیده است. 
 
پیشتر در روز سه‌شنبه مقامات کانادا اعلام کرده بودند که به دلیل گرمای بی‌سابقه ۴۹.۵ درجه‌ سانتی‌گراد در این کشور تاکنون صدها نفر در شهر "ونکوور" و کل استان "بریتیش کلمبیا" جان خود را از دست داده و آتش‌سوزی‌هایی رخ داده است.
 

 

 
 

 اخبار HSEخبر HSEاخبار ایمنیHSEexpert.comمرجع متخصصان سلامتایمنی و محیط زیستآتش سوزی گسترده جنگلی در کانادا باعث تخلیه کامل یک شهر شد


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6477

تعداد اعضا

2855

بازدید امروز

8972

بازدید دیروز

1

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

18598782

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA