پس از تزریق واکسن کرونا همچنان ماسک بزنید

 
به گزارش مرجع متخصصان سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSEexpert)، رکسانا باطبی با اشاره به روند واکسیناسیون کرونا خصوصا در سالمندان کشور اظهار کرد: شواهد نشان داده خطر ابتلا و تشدید بیماری کووید۱۹ در افرادی که واکسینه شده اند کاهش می یابد اما به صفر نمی رسد.
 
رییس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی توصیه کرد: برای حفظ سلامت خانواده خود و جامعه افراد واکسینه شده تمام پروتکل های بهداشتی را برای پیشگیری از انتشار بیماری کووید ۱۹شامل ماسک زدن و رعایت فاصله اجتماعی، پرهیز از حضور در مکان های پر جمعیت رعایت کنند.
 
باطبی با بیان این که زمانی که تمام افراد حاضر در یک جمع واکسینه شوند، می توان در مورد کاهش محدودیت های مرتبط با پیشگیری از بیماری کووید- ۱۹ اظهار نظر کرد، افزود: تا واکسیناسیون عمومی و یا حداقل ۷۰ تا ۸۰ درصدی انجام نشود نمی توانیم بگوییم هیچ فردی، حتی واکسینه شده هم در برابر کرونا ایمن است.
 
ایشان افزود: حتی فردی هم که واکسن زده چه سالمند باشد و یا جوان باید پروتکل ها را تا واکسیناسیون عمومی رعایت کند.
 
رییس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر تاکید کرد: حتی افرادیکه واکسینه می شوند نیز می توانند در زمان مواجهه با ویروس کرونا به صورت ناقل بدون علامت ویروس را به نزدیکان خود منتقل کنند؛ یعنی باید توجه داشته باشیم فردی که واکسینه می شود تا دو یا سه هفته اول هم می تواند ناقل ویروس باشد.
 
بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، باطبی این موضوع را که واکسیناسیون موجب عدم رعایت پروتکل ها شود را کاملا موضوعی بدون پایه و اساس و غیرعلمی دانست.
 
 
 
 
 

 اخبار HSEخبر HSEاخبار ایمنیHSEexpert.comمرجع متخصصان سلامتایمنی و محیط زیستhse newsپس از تزریق واکسن کرونا همچنان ماسک بزنیدکروناماسکواکسن کروناکرونا ویروس


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8135

تعداد اعضا

6049

بازدید امروز

5993

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

242

میهمان آنلاین

24689440

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA