آموزش زیست محیطی برای گروه های کوهنوردی منطقه آق داغ

به گزارش مرجع متخصصان سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSEexpert) به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال گفت: محیط بانان منطقه حفاظت شده آق داغ ضمن کنترل نحوه عمل کوهنوردان در عمق طبیعت بکر منطقه، آموزش چهره به چهره در خصوص اهداف اکوتوریسم و حفظ محیط زیست را انجام می دهند.
 
مهدی کسائی افزود: این آموزش ها شامل جمع آوری زباله های رها شده و ناشی از فعالیت های کوهنوردی، پرهیز از چال کردن و مخفی کردن زباله ها در پشت سنگها و زیر خاک، عدم ایجاد آتش و اطمینان خاطر از خاموشی آتش مورد استفاده، پرهیز از آلوده نمودن آب بخصوص در سرچشمه ها، استفاده از راه های مالرو برای حفظ پوشش گیاهی کوهستان و خودداری از نوشتن نام خود و یا گروه کوهنوردی، بوسیله رنگ و سایر ابزار برروی سنگهای مسیر و نحوه همکاری و مشارکت در حفظ محیط زیست است.
 
کسائی گفت: وظیفه کوهنوردان در قبال لذتی که از کوه می برند سنگین تر از سایر افراد است زیرا کوهنورد کوهستان را بهتر شناخته و از موهبت های آن بیشتر استفاده می کنند.
 
وی ادامه داد: برنامه های آموزشی چهره به چهره از ابتدای سال جاری و با رعایت پروتکل های بهداشتی در منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال بصورت مستمر اجرا شده است.
 
منطقه حفاظت شده آق داغ به وسعت 88 هزار هکتار در شهرستان خلخال واقع شده است و به لحاظ تنوع گونه های گیاهی و جانوری دارای قابلیت بالاست.
 
 
 
 
 


سازمان حفاظت محیط زیستآموزش زیست محیطیآق داغپروتکل های بهداشتی


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6173

تعداد اعضا

7311

بازدید امروز

12210

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

16229493

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA