تأثیر لامپ های LED بر توقف فعالیت ویروس کرونا

به گزارش مرجع متخصصان سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSEexpert) به نقل از اقتصادنیوز به نقل از اعتمادآنلاین، روزنامه «دیلی‌میل» طی گزارشی خبر داد، تحقیقات نشان داده است لامپ‌های LED که نور ماورای بنفش متصاعد می‌کنند می‌توانند ویروس کرونا از بین ببرند.
 
به نوشته این روزنامه بریتانیایی، اگرچه پیش از این کارایی اشعه ماورای بنفش در از بین بردن ویروس ثابت شده بود، این اولین باری است که اشعه ماورای بنفش متصاعدشده از لامپ‌های LED در رابطه با از بین بردن ویروس کرونا در دست تحقیق است.
 
به زعم محققان، برای گندزدایی یک اتوبوس، قطار، سالن ورزشی یا هواپیما به مقدار قابل توجهی مواد شیمیایی و پاشیدن این مواد از طریق عوامل انسانی نیاز است. همچنین این کار در صورتی موفقیت‌آمیز است که بتوان اطمینان حاصل کرد به طور کامل و صحیح انجام گرفته باشد. از طرفی باید مدتی هم منتظر بمانیم تا تاثیر کند، در حالی که از طریق لامپ‌های LED که در سیستم تهویه هوای مطبوع این محل‌ها تعبیه می‌شود این کار به آسانی انجام‌پذیر است.
 
 
 
 
 


لامپ LEDکووید 19COVID 19کروناکرونا ویروسویروس کروناcorona virusاخبار کرونا


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8179

تعداد اعضا

1782

بازدید امروز

7254

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

333

میهمان آنلاین

24870524

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA