شناسایی به موقع افراد مبتلا به کرونا در طرح شهید سلیمانی

پیرحسین کولیوند، امروز در برنامه «انتهای الوند»، اظهار کرد: با همت بسیج و وزارت بهداشت طرح بیماریابی، جداسازی و آموزش در قالب محله محور در حال انجام است، ما به دنبال این هستیم که هر خانه را تبدیل به یک پایگاه سلامت کنیم.
 
وی افزود: در این طرح افراد مبتلا به کرونا به موقع و قبل از شدت گرفتن بیماری شناسایی می شوند. با همتی که گروه‌های مختلف آموزش دیده در این کار انجام داده شناسایی خوبی انجام شده است، تا به الان ۲۵۰۰ تیم در این طرح آغاز به کار کرده اند.
 
کولیوند بیان کرد: هر تیم ۱۵ نفره است و سرپرستی هر تیم را یک پزشک به عهده دارد و ۴ نفر از متخصصان بیماری‌های واگیر و ۱۰ نفر هم از پرسنل اورژانس و پرستاران به همراه تیم‌ها هستند، در این تیم‌ها هر نفر موظف است که ۵۰ نفر را تحت پوشش قرار بدهد.
 
رییس قرارگاه پشتیبانی طرح آموزش، بیماریابی و جداسازی مدیریت کرونا (طرح شهید قاسم سلیمانی) گفت: هر فرد مجهز به تب سنج و رپید تست است که اگر جواب مثبت باشد اگر در منزلشان امکان جداسازی وجود داشته باشد به آنها آموزش‌های لازم داده می‌شود و اگر این امکان وجود نداشته باشد به هتل‌ها، مسافرخانه و محل‌هایی که کرامت مردم حفظ شود انتقال داده می‌شود.
 
وی ادامه داد: گروه بعدی مورد هدف ما افرادی هستند که با بیماران کرونا در ارتباط بودند که باید شرایط آنها هم بررسی شوند، گروه سوم افرادی هست که به بیماری مبتلا بودند و اکنون از بیمارستان‌ها مرخص شده اند اما هنوز کامل درمان نشده اند.
 
کولیوند خاطرنشان کرد: تمام هزینه اسکان و تغذیه در مراکز مراقب سلامت در طرح شهید سلیمانی رایگان است و شهروندان برای بودن در این مراکز نیازی نیست هزینه‌ای پرداخت کنند.
 
 
ایلنا
 
 
 

 پیرحسین کولیوندکووید 19COVID 19کروناکرونا ویروسویروس کروناcorona virusاخبار کروناطرح شهید سلیمانیرپید تست کروناتست سریع کرونا


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6871

تعداد اعضا

3298

بازدید امروز

11095

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

238

میهمان آنلاین

22097686

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA