چگونگی قطع چرخه انتقال کرونا در محل کار

این روز‌ها ویروس منحوس کرونا در کشور و سراسر جهان شیوع پیدا کرده است و به منظور جلوگیری از چرخه انتقال بیماری بسیاری از کارمندان دور کار شده اند، اما در این میان برخی از مشاغل اداری هستند که امکان دورکاری برای آنها میسر نیست و کارمندان باید ساعات طولانی را در اداره و بیرون از منزل سپری کنند. این روز‌ها ویروس منحوس کرونا در کشور و سراسر جهان شیوع پیدا کرده است و به منظور جلوگیری از چرخه انتقال بیماری بسیاری از کارمندان دور کار شده اند، اما در این میان برخی از مشاغل اداری هستند که امکان دورکاری برای آنها میسر نیست و کارمندان باید ساعات طولانی را در اداره و بیرون از منزل سپری کنند.
 
در محیط بیرون از خانه وسیله هایی در دسترس افراد جامعه آلوده به ویروس کرونا هستند همچنین در صورت حضور فیزیکی در اداره ها و محل کار باید به رعایت بهداشت توجه ویژه داشت، زیرا محل کار و ادارات محیط هایی هستند که افراد ساعت‌های طولانی را در آن سپری می کنند و امکان دارد با تعداد افراد بیشتری هم در تماس باشند .
 
بیماری کرونا تاکنون درمان قطعی ندارد و باید با رعایت یکسری قوانین از بروز و شیوع گسترده این بیماری جلوگیری کرد، از طرفی تهویه مناسب در محل کار می تواند در کاهش شیوع بیماری موثر باشد.
 
تماس دست با سیستم های سخت افزاری محیط کار مثل رایانه می تواند موجب ابتلا به بیماری باشد لذا به تمام افراد توصیه می شود حین کار با وسایل از تماس دست آلوده با صورت، چشم و دهان خود جدا خودداری کنند.
 
حضور در محیط های پر ازدحام یکی از علل شیوع ویروس کروناست، لذا سعی شود در محل کار از ازدحام خودداری کرد.
 
توصیه متخصصان به کارمندان رعایت فاصله فیزیکی حداقل دو متری و شست و شوی مکرر دست ها با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه است، زیرا ضدعفونی کردن مرتب دست ها در جلوگیری از انتشار ویروس کرونا بسیار موثر است.
 
 
4030
 
 
 


کووید 19COVID 19کروناکرونا ویروسویروس کروناcorona virusاخبار کروناپروتکل های بهداشتی4030دورکاری


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6654

تعداد اعضا

2821

بازدید امروز

6439

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

20749937

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA