تابستان امسال با پویش ملی «غرق نشویم!»

دکتر خسرو رحمانی در این‌باره گفت: سالانه نزدیک به 1500 نفر از عزیزانمان در رودخانه ها و سواحل و محیط های آبی غرق می شوند و بی توجهی و دانش ناکافی نسبت به خطرات محیط های آبی، از مهمترین علل غرق شدگی به ویژه در فصل تابستان است.
 
او ادامه داد: طبق آمار سازمان پزشکی قانونی سال گذشته ۱۲۷۵ نفر بر اثر غرق شدگی جان خود را از دست دادند که از این تعداد خوزستان با ۱۵۱ فوتی در صدر آمار غرق شدگی قرار دارد و مازندران با ۱۰۹ و گیلان با ۱۰۸ متوفی در جایگاه‎های بعدی‎اند. بیش از یک سوم غرق شدگی‎ها یعنی ۴۶۸ مورد نیز در رودخانه‎ها رخ داده است.
 
دکتر رحمانی یکی از مهمترین بخش های مدیریت بحران را آمادگی در برابر بلایا و حوادث دانست و گفت: این امر توابع مختلفی دارد که اساسی ترین آنها، آموزش محسوب می شود. بنا بر این برای ارتقاء آمادگی با محوریت آموزش، از نقش مهم و حیاتی و بسترساز حساس سازی مردم در مواجهه با حوادث نباید غافل شد.
 
او گفت: در همین راستا جمعیت هلال احمر با همکاری فدراسیون نجات غریق و برخی دستگاه های دولتی و سازمان های مردم نهاد در نظر دارد برای حساس سازی مردم و آموزش پیشگیری از غرق شدگی پویشی را در تابستان سال جاری اجرا کند.
 
معاون آموزش، پژوهش و فناوری هدف از راه اندازی این پویش را افزایش آگاهی مخاطبان به منظور کاهش خطرات ناشی از محیط های آبی دانست و گفت: این پویش بر محور اطلاع رسانی و آموزش های ایستگاهی بنا شده است. با راه اندازی این کمیپن در تابستان امسال امیدواریم بتوانیم کاهش قابل ملاحظه ای در کاهش تلفات ناشی از غرق شدگی داشته باشیم .
 
او با اشاره به این که این کمپین آموزشی در فضای مجازی و همچنین به صورت حضوری در سواحل و مناطق پرخطر انجام خواهد شد از تمامی هموطنان عزیز درخواست کرد ضمن مشارکت حداکثری در این پویش، نکات آموزشی مرتبط با این مبحث را در  سایت Khadem.ir  مطالعه کنند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

(A post shared by hseexpert.com (@hseexpert_com

 
 
 
جمعیت هلال احمر
 
 
 


هلال احمرجمعیت هلال احمردکتر خسرو رحمانیغرق نشویمغرق شدنمدیریت بحرانفدراسیون نجات غریق


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6477

تعداد اعضا

2875

بازدید امروز

8972

بازدید دیروز

1

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

18598802

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA