پیش بینی احتمال وقوع آتش‌سوزی در مناطق حفاظت شده خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی، حسن اکبری صبح امروز در جمع خبرنگاران در زمینه آتش سوزی‌های احتمالی در مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان هشدار داد و اظهار داشت: با توجه به افزایش میزان بارندگی طی ماه‌های پایانی سال گذشته و بالتبع آن افزایش پوشش گیاهی یکساله در سال جاری و با توجه به گرمای شدید هوا، وزش بادهای شدید و نیز پیش بینی تردد حجم قابل توجهی از گردشگران و طبیعت دوستان برای حضور در سطح عرصه‌های طبیعی و به ویژه مناطق چهارگانه تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان، احتمال وقوع آتش‌سوزی پیش‌بینی می‌شود که این اداره کل در راستای پیشگیری از این موضوع اقداماتی را در سطح استان انجام داده است. 
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: فعال کردن ستاد واکنش سریع و ایجاد گشت‌های سیار و پایش مستمر در سطح استان، شناسایی نقاط حساس به آتش سوزی در مناطق تحت مدیریت استان، ایجاد گشت‌های سیار و مستمر در مناطق حساس به آتش سوزی، همکاری با رسانه‌های استان در جهت اطلاع رسانی برنامه‌های آموزشی پیشگیرانه و مقابله با حریق، ایجاد حساسیت در زمینه پرهیز از هرگونه ایجاد آتش در مناطق تحت مدیریت و عرصه‌های طبیعی توسط گردشگران و طبیعت دوستان به جز اماکن خاص که برای اسکان مسافران و گردشگران تعبیه و پیش‌بینی شده است با رعایت حفظ اصول ایمنی و بهداشتی، اقدام و هماهنگی برای جمع‌آوری شیشه ها و ظروف فلزی از مناطق مستعد حریق، هماهنگی با ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری به منظور ایجاد همکاری در زمان بروز حریق، برگزاری مانور حریق در منطقه حفاظت شده شاسکوه انجام شده است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

(A post shared by hseexpert.com (@hseexpert_com

 
 
اکبری بیان کرد: برای مقابله با آتش سوزی‌های احتمالی تجهیزات و امکانات خاصی برای اطفاء حریق مورد نیاز استکه بر اساس اعتبارات اختصاصی به این اداره کل تجهیزاتی شامل آتشکوب، دستگاه اطفاء حریق فشار قوی با قابلیت توزیع فوم (پورتابلدستگاه رکتی فایر موتوری بنزینی با قابلیت نصب بر روی وانت، فشار قوی بالانس بلند، کوله پشتی حریق 20 لیتری با پمپ دستی، لباس کامل ضد حریق خریداری و دو مخزن آب بزرگ در مناطق مستعد جهت تأمین آب اطفاء حریق با ظرفیت‌های 100 و 150 متر مکعب احداث شده است.
 
وی از تمام علاقمندان و دوستداران طبیعت و محیط زیست خواست تا با مشاهده هرگونه آتش سوزی در مناطق مراتب را سریعا از طریق تلفن رایگان 1540 یا ادارات حفاظت محیط زیست در سطح استان اطلاع داده تا اقدامات لازم صورت پذیرد.
 
 
سازمان حفاظت محیط زیست
 
 


سازمان حفاظت محیط زیستاخبار خراسان جنوبیاطفاء حریقحریق احتمالیگرمای شدید هواآموزش مقابله با حریقحسن اکبری


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6036

تعداد اعضا

4073

بازدید امروز

5714

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

15064304

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA