بازدید نماینده سازمان جهانی بهداشت از مرکز اهدای پلاسمای بهبودیافتگان کووید19

دکتر کریستف هاملمن، در دیدار با مدیرعامل، معاونین و جمعی از مدیران ارشد سازمان انتقال خون ایران در جریان فعالیت های این سازمان در مقابله با ویروس کرونا و چگونگی فعالیت مراکز دریافت پلاسما از بهبود یافتگان این بیماری قرار گرفت.
 
در این نشست، دکتر پیمان عشقی، مدیرعامل سازمان انتقال خون، گزارشی از روند شیوع ویروس کرونا در ایران و اقدامات انجام شده توسط سازمان انتقال خون در مواجهه با این ویروس و چگونگی تامین خون سالم و کافی مورد نیاز بیماران را ارائه کرد.
 
در ادامه این نشست دکتر کریستف هاملمن نیز، گزارشی از وضعیت شیوع بیماری های عفونی همچون آنفلوآنزای اسپانیایی و آنفلوآنزای پرندگان درجهان ارائه داد.
 
دکتر هاملمن همچنین برای ساخت کیت تشخیصی کرونا قول مساعد داد و در پایان پس از بازدید از مرکز اهدای پلاسمای بهبود یافتگان کوید-19 یک واحد پلاسما اهدا کرد.
 
 
ایران پیشتاز در مطالعات پلاسما تراپی بیماران مبتلا به کووید-19 است
 
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران با بیان اینکه ایران پیشتاز در مطالعات پلاسما تراپی بیماران مبتلا به کووید-19 است، اظهار کرد: دو هفته بعد از زمانی که ایران مطالعات پلاسمای بهبود یافتگان از ویروس کرونا را شروع کرد، کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز شروع به انجام این مطالعات کردند اما تاکنون نتیجه هیچ یک از این مطالعات به چاپ نرسیده است.
 
دکتر عشقی ادامه داد: مطالعات پلاسما درمانی در دهه قبل نیز بر روی بیماری‌های عفونی تنفسی انجام شده بود که نتیجه امیدوار کننده ای را در پی داشت.
 
مدیرعامل سازمان انتقال خون خاطرنشان کرد: در خصوص بیماران مبتلا به ویروس کرونا نیز سازمان انتقال خون به عنوان یک نهاد پژوهش محور و از منظر طب انتقال خون ایران، این مطالعات را در دست بررسی دارد.
 
وی دامه داد: سازمان انتقال خون ایران متولی تامین خون و فرآورده های مورد نیاز کشور است بنابراین اخبار مربوط به پژوهش‌های پلاسما درمانی در بیماری های عفونی را رصد می‌کند.
 
 وی تاکید کرد: باید بتوانیم ذخایر پلاسما و فرآورده های درمانی مناسبی برای مقابله با بیماری کووید 19 که معلوم نیست پاندمی آن چه زمانی به اتمام می رسد، داشته باشیم.
 
مدیرعامل سازمان انتقال خون با یادآوری اینکه بیماران بهبود یافته باید توجه داشته باشند که میزان پادتن موجود در پلاسمای آنها به مرور زمان رو به کاهش خواهد رفت، ادامه داد: بهبودیافتگان کووید19 یک ماه بعد از بهبودی می توانند برای اهدای پلاسمای خود اقدام کنند، زیرا هر چه زمان بگذرد سطح پادتن در پلاسمای آنها کاهش می یابد.
 
وی افزود: این زمان علاوه بر این که بهترین زمان برای اهدای پلاسما توسط بهبود یافتگان ویروس کرونا قلمداد می شود زمانی است که به دلیل ازدیاد بیماران مبتلا به ویروس کرونا بیشترین نیاز به اهدای پلاسما احساس می‌شود.
 
 
درخواست از بهبود یافتگان کرونا برای اهدای پلاسمای خونشان
 
دکتر عشقی از بیماران بهبود یافته از ویروس کرونا خواست برای اهدای پلاسمای خود و در اختیار قرار دادن آن به بیماران مبتلا به این ویروس اقدام کنند.
 
مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران در پایان خاطر نشان کرد: مطالعات بر روی پلاسمای بهبود یافتگان کووید19 در ایران در حال حاضر بر روی بیش از ۲۰۰ نفر انجام شده است.
 
گفتنی است، ماموریت سازمان انتقال خون ایران تامین خون و فرآورده های مورد نیاز بیماران و توزیع آن در مراکز درمانی و بیمارستانی است و هچنین به دلیل فعالیت تخصصی این سازمان در زمینه اهدای پلاسما، دو مرکز انتقال خون در تهران آماده دریافت پلاسمای بهبود یافتگان ویروس کرونا فعالیت می کند که عبارتند از: مرکز انتقال خون واقع در خیابان وصال و مرکز واقع در بزرگراه همت، ابتدای خیابان شیخ فضل الله نوری.
 
 
 
وزارت بهداشت
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by hseexpert.com (@hseexpert_com) on

 
 
 


وزارت بهداشتطرح بسیج ملی مبارزه با کروناکووید 19COVID 19کروناکرونا ویروسویروس کروناcorona virusاخبار کرونااخبار سلامتدکتر کریستف هاملمنمرکز پلاسمای ایرانسازمان انتقال خوندکتر پیمان عشقی


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8094

تعداد اعضا

5766

بازدید امروز

5268

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

24463672

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA