منشأ ویروس کرونا قطعاً طبیعی است

رئیس امور اضطراری سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد تعداد زیادی محققان و دانشمندان به طبیعی بودن سرچشمه ویروس کرونا اطمینان پیدا کرده‌اند.
 
مایکل راین 12 اردیبهشت در نشست خبری سازمان بهداشت جهانی در ژنو در پاسخ به تردیدهای مطرح‌شده نسبت به سرچشمه ویروس کرونا گفت: تعداد زیادی از محققان و دانشمندان توالی ژنوم ویروس کرونا را مورد بررسی قرار داده‎اند و نسبت به طبیعی بودن سرچشمه این ویروس اطمینان پیدا کرده‌اند.
 
وی اولویت کنونی را تعیین حیوان میزبان ویروس و آشنایی با چگونگی انتقال ویروس میان بشر و حیوان عنوان کرد.
 
ماریا ون کرخوف سرپرست فنی امور اضطراری سازمان بهداشت جهانی نیز در این نشست خبری، صفر شدن آمار مبتلایان حاد کرونا در شهر ووهان را تبریک گفت و ضمن قدردانی از تلاش‎های چین برای مهار کرونا افزود که دو هفته به چین سفر و کنار همتایان چینی کار کرده و شاهد اقدامات چین برای مهار شیوع کرونا بوده است. او گفت: جهان باید از تجربیات شهر ووهان برای مهار کرونا و به‌ویژه روند بازگشتن جامعه به حالت عادی استفاده کند.
 
تدروس آدهانوم مدیرکل سازمان بهداشت جهانی نیز که در این نشست خبری حضور داشت در پاسخ به تردید حاکی از آنکه این سازمان باید زودتر شیوع کرونا را یک رویداد اضطراری برای بهداشت جهانی اعلام می‌کرد گفت سازمان جهانی بهداشت به‌موقع بالاترین درجه هشدار را صادر کرد و جهان زمان کافی برای آماده شدن برای مقابله با ویروس داشت. او توضیح داد: کمیسیون رویدادهای اضطراری سازمان جهانی بهداشت در نشست روزهای 22 و 23 ژانویه خود برای بررسی وضعیت شیوع کرونا نتوانست با توجه به اوضاع آن زمان درباره مطابقت شیوع کرونا با اعلام وضعیت عالم‎گیری جهانی به توافق برسد و 30 ژانویه بود که این کمیسیون پس از جمع‌آوری اطلاعات و مدارک بیشتر، کرونا را یک رویداد اضطراری برای بهداشت جهانی اعلام کرد.
 
مدیرکل سازمان بهداشت جهانی تأکید کرد در زمان اعلام کرونا به‌عنوان رویداد بهداشت اضطراری جهانی از سوی سازمان، در خارج از چین فقط 82 مورد ابتلا به بیماری گزارش شده بود و هیچ مورد مرگ‌ومیری هم وجود نداشت، به‌عبارت دیگر، جهان در آن زمان وقت کافی برای مداخله در شیوع کرونا را داشت.
 
جدیدترین آمار سازمان بهداشت جهانی نشان می‌دهد در زمان حاضر جمعاً 3416438 مورد ابتلا به کرونا و بیش از 240 هزار مورد مرگ‌ومیر ناشی از این ویروس در جهان گزارش شده و آمار موارد ابتلا در خارج از چین نیز به 3 میلیون و 90 هزار مورد رسیده است.
 
 
 
تسنیم
 
 


سازمان بهداشت جهانیژنوم ویروس کرونامایکل راینکووید 19COVID 19کروناکرونا ویروسویروس کروناcorona virusاخبار کروناwhoworld health organization


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6653

تعداد اعضا

2102

بازدید امروز

6439

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

20749218

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA