تأثیر مثبت و منفی کرونا بر محیط زیست

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد، دوستی با زمین به معنی امن نگاه داشتن طبیعت بی کران این سیاره آبی و پاک نگه داشتن آن از هرگونه آلودگی های زیست محیطی و شیمیایی است. هرچند در حال حاضر سالانه هزاران کودک زير پنج سال به سبب استفاده از آب آلوده بر اثر تخلیه فاضلاب های صنعتی و شهری و تخلیه و دفن غیربهداشتی پسماند به بيماريهای واگيردار مبتلا و جان خود را از دست مي دهند.
 
با تعطیلی کارخانه‌های آلاینده در سراسر دنیا به دلیل شیوع کرونا، نه تنها آلودگی هوا در جهان کاهش یافته، بلکه تولید پسماندهای خطرناک این کارخانه‌ها هم متوقف شده است.
 
همچنین حضور کمتر اتومبیل‌ها در جاده‌ها نه تنها بر بهبود وضع هوا تأثیر داشته، بلکه موجب کاهش  تصادفات جاده ای حیوانات شده، اما از طرفی در حالی که همه از تأثیرات مثبت آن بر کاهش آلودگی هوا سخن می‌گویند، از نگاهی دیگر باید به شدت نگران پسماندهای عفونی و خطرناکی باشیم که پس از پایان کرونا با عواقب آنها دست و پنجه نرم خواهیم کرد.
 
لذا مدیریت صحیح اینگونه پسماندها توسط شهروندان می تواند نقش موثری داشته باشد. به طور مثال عدم رها سازی ماسک و دستکش های استفاده شده در محیط و تحویل جداگانه ماسک و دستکش های استفاده شده به عوامل جمع آوری پسماند،  و یا در موقع خريد، كيسه، زنبيل يا ساك خريد را همراه خود ببريد و به فروشنده بگویيد به كيسه نايلوني نياز نداريد.
 
کرونا اثبات کرد که می‌توان زمین، این تنها سیاره قابل زیست در جهان بی‌کران، را پاک کرد و پاک نگاه‌ داشت.
 
 
 
سازمان حفاظت محیط زیست
 
 


سازمان حفاظت محیط زیستاستان یزدکووید 19COVID 19کروناکرونا ویروسویروس کروناcorona virusاخبار کرونااخبار سلامتمحیط زیستکره زمینآلودگی هوافاضلاب های صنعتیپسماندهای عفونی


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6477

تعداد اعضا

2693

بازدید امروز

8972

بازدید دیروز

1

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

18598620

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA