هشدار یک متخصص عفونی در مورد ابتلای کودکان و جوانان به کرونا

دکترعلیرضا فاطمی متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری با بیان این مطلب اظهار کرد: هر چقدر تعداد موارد ابتلا به کرونا در رده های سنی گوناگون کمتر باشد قطعا مرگ و میر نیز به همان نسبت کمتر خواهد بود.
 
 این متخصص با اشاره به اینکه میزان ابتلا به کرونا در مردان بیشتر از زنان است، افزود: جنسیت در بسیاری از بیماری ها عامل مستعد کننده محسوب می شود، در مورد این بیماری جنسیت می تواند موثر باشد اما ممکن است مردان به علت حضور بیشتر در عرصه های اجتماعی و مسائلی مانند بیشتر بودن اعتیاد مردان به سیگار نسبت به زنان  که سیستم ایمنی دستگاه تنفسی را تحت تاثیر قرار می دهد، بیشتر در معرض ابتلا به کرونا قرار داشته باشند.
 
عضو علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه با اشاره به مشاهده مواردی از ابتلای حیوانات به کووید۱۹ یادآور شد: در حال حاضر در خیلی از سطوح مختلف جامعه از حیوانات مختلف نگهداری و مراقبت می شود و مواردی همچون گردش برخی از حیوانات خانگی مانند سگ در خیابان ها و سطح شهر ریسک اپیدمی را بالاتر می برد.
 
دکتر فاطمی درباره مدت زمان واگیر ویروس کرونا در افراد بهبود یافته توضیح داد: در برخی از بیماری ها مانند آنفولانزا سرفه ها تا چند هفته پس از ابتلا ادامه دارد، این سرفه ها اگر با تنگی نفس و تب همراه نباشد و شدت آن ها در حال افزایش نباشد نشانه خطر نیست و از علائم انتهایی بیماری است.
 
 وی افزود: اما اگر این سرفه ها همراه با تنگی نفس، تب و یا خلط خونی باشد افراد باید حتما پزشک خود را در جریان قرار دهند.
 
این متخصص درباره محدودیت های لازم در ملاقات کردن افراد مسن برای پیشگیری از ابتلا به کرونا توضیح داد: برخی از ملاقات ها ضروری است، برای مثال اگر پدر و یا مادر فردی در منزل بیمار باشند به حضور فرزندان برای پرستاری و مراقبت از آنان نیاز است و در این موارد افراد می توانند با رعایت تمامی نکات بهداشتی با افراد مسن ملاقات داشته باشند، اما علی رغم نیازهای عاطفی افراد به ارتباطات اجتماعی باید ملاقات های غیر ضروری به حداقل برسد تا سلامت عزیزانمان حفظ شود.
 
دکتر فاطمی تاکید کرد: اگر ملاقات ها و دید و بازدید هایی که از نظر سلامت برای افراد مسن ضروری نیست کمتر انجام شود احتمال ابتلای افراد مسن به کرونا کمتر خواهد بود.
 
 عضو علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یادآور شد: ممکن است بسیاری از ما ناقل بدون علامت باشیم و بدون آنکه از این مسئله اطلاع داشته باشیم باعث انتقال بیماری به عزیزانمان شویم.
 
وی با بیان اینکه کودکان نیز نسبت به ابتلا به این بیماری مصون نیستند، تاکید کرد:  ویروس علاوه بر عوارض جسمی می تواند باعث مشکلات روانی از قبیل افسردگی در جامعه شود زیرا در خانه ماندن برای بسیاری از افراد به ویژه گروه هایی که پیش از این در عرصه های اجتماعی حضور فعال داشته اند بسیار سخت است اما ما باید سختی های محدودیت های اجتماعی را برای چند هفته تحمل کرده تا به حفظ سلامت خود و سایر افراد جامعه کمک کنیم.
 
 
 
وزارت بهداشت
 


وزارت بهداشتبیماری های عفونیطرح بسیج ملی مبارزه با کروناکووید 19COVID 19کروناکرونا ویروسویروس کروناcorona virusاخبار کرونااخبار سلامتدانشگاههای علوم پزشکیدانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتیدکترعلیرضا فاطمی


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6472

تعداد اعضا

4705

بازدید امروز

6089

بازدید دیروز

1

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

18544398

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA