آلاینده های یک پتروشیمی از زمین و آسمان

شرکت پتروشیمی شیراز یکی ازقدیمی ترین شرکت­های پتروشیمی کشور است که در سال ۱۳۴۲ در ۴۵ کیلومتری شیراز و درنزدیکی مرودشت تأسیس شد ودرکنار این شرکت. در کنار این پتروشیمی روخانه کرواقع شده ، رودخانه ای که در ۴۰ کیلومتری شیرازو حدود پنج کیلومتری شهرستان مرودشت قرار گرفته وهرساله پذیرای آلودگی ها وپسماندهای شرکت پتروشیمی است.
 
رهاسازی فاضلاب صنعتی مجتمع پتروشیمی درمحل رودخانه کر و آلودگی شدید این رودخانه، یکی ازمعضلات جدی برای سلامت و محیط زیست ایجاد کرده به طوری که این آلودگی ها ، تاثیرات مخربی بر زمین های کشاورزی منطقه ،آلودگی هوا وهمچنین تاثیربرتنوع زیستی آبزیان این منطقه داشته است.
 
درپیگیری هایی که سال۸۸ توسط خبرگزاری مهر انجام شد کارگروها و جلسات متعددی برای حل این معضل برگزار شد اما تاکنون که چندین سال از طرح این مشکل می گذرد اما هنوزآلودگی ها وپسماندهای شرکت پتروشیمی به رو خانه کر وارد می شود.
این در حالیست است که آلایندگی هایی که از این پتروشیمی نیز به آسمان متصاعد می شود همواره هوای منطقه را نیز تحت تاثیر خود قرار داده است.
 
در مهر ماه بود که خبری از تلف شدن بیش از ۱۰۰ راس گوسفند در مرودشت اعلام که علت تلف شدن این دام ها استفاده از آب رودخانه کر بود که پساب های پتروشیمی به آن وارد می شود.
 
آلایندگی های این پتروشیمی به همین جا نیز ختم نشده و پیش از این مسئولان در خصوص تاثیر گازهای این مجتمع بر تخت جمشید نیز بحث های مخلفی را مطرح کردند.
 
محیط زیست: شاخص آلایندهای سمی در وضعیت بذ
 
پیگیری های خبرنگار مهر در خصوص وضعیت پتروشیمی از محیط زیست تنها به ارسال اطلاعیه منتج شد. ...


اخباراخبار HSEخبر HSEاخبار ایمنیاخبار سلامتاخبار محیط زیستhse newsخبرهای ایمنیآلاینده های یک پتروشیمی از زمین و آسمان


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6650

تعداد اعضا

2374

بازدید امروز

7296

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

36

میهمان آنلاین

20728939

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA