تلاش دو ساعته آتش نشانان برای فرو نشاندن آتش سوزی چهارراه استانبول

آتش سوزی انبار و تولیدی لباس و کفش در حوالی چهارراه استانبول، با مداد امروز با تلاش 80 آتش نشان تهران مهار و خاموش شد.
به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، به دنبال وقوع این آتش سوزی، شاهدان این حادثه ساعت 5:42 دقیقه صبح امروز در تماس با سامانه 125، از آتش نشانی کمک خواستند که بلافاصله آتش نشانان ایستگاههای ا، 2، 3، 4، 18، 46، 118 و گروه های امداد و نجات 1 و 9 به همراه دو بالابر، دو خودرو حامل دستگاه های تنفسی و تانکر آب راهی محل حادثه در خیابان جمهوری اسلامی، بعد از چهارراه استانبول، ضلع شرقی ساختمان پلاسکو شدند.
بر اساس این گزارش، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران به اتفاق جمعی از مدیران شهرداری همچنین مهدی داوری مدیر عامل و واحد کیانی معاون عملیات سازمان آتش نشانی تهران در محل حادثه حاضر شده و بر چگونگی عملیات نیروهای آتش نشانی نظارت داشتند.
واحد کیانی معاون عملیات سازمان آتش نشانی تهران با اشاره به این که محل حادثه یک مجموعه تجاری دو طبقه با سقف شیروانی بود، افزود: طبقه اول این ساختمان به تعداد 10 تا 12 باب انواع فروشگاه های لباس و کفش و طبقه دوم آن انبارهای لباس و پوشاک های مردانه و زنانه و همچنین تعدادی کارگاه تولیدی لباس و کفش بود که آتش سوزی از داخل طبقه دوم آغاز شد و سپس به زیر شیروانی سرایت کرد.
وی افزود: نیروهای آتش نشانی بلافاصله پس از قطع برق ساختمان و کشیدن لوله های آبدهی از سه جهت به این آتش سوزی حمله ورشده و علاوه بر جلوگیری از پیشروی آتش و گسترش آن به فروشگاه های طبقه اول، مشغول خاموش کردن کامل این آتش سوزی شدند.
کیانی درادامه تصریح کرد: گروهی ازآتش نشانان برای دسترسی به کانون حریق با نردبان های دستی به طبقه دوم رفته و با استفاده از چندین رشته لوله آبدهی به مقابله با شعله های آتش پرداختند.
وی در ادامه ابراز داشت: همزمان دو گروه از نیروهای آتش نشانی با بکارگیری بالابرها از طریق هوا مشغول شعله زنی شدند و یک گروه از آتش نشانان هم از پشت ساختمان وارد طبقه دوم شده و با پاشیدن آب به خاموش کردن آتش پرداختند.
معاون عملیات آتش نشانی همچنین گفت: دراین میان گروهی از آتش نشانان با رفتن بر روی پشت بام این مجموعه تجاری، با بریدن سقف شیروانی فلزی با استفاده از لوله آب پر فشار آتش نشانی به زیرشیروانی نفوذ کرده و از آن طریق با شعله آتش مقابله کردند.
این معاون عملیات آتش نشانی خاطرنشان کرد: سرانجام با تلاش دوساعته آتش نشانان، این آتش سوزی تحت کنترل درآمده و به طور کامل مهار و خاموش شد و همچنین از سرایت این آتش سوزی به فروشگاه های طبقه اول جلوگیری به عمل آمد.
وی با اعلام این که علت بروز این آتش سوزی و نیز برآورد دقیق خسارات وارده هم اکنون از سوی کارشناسان آتش نشانی در حال بررسی است، اضافه کرد: دراین حادثه به هیچ یک از کارگران و افراد حاضر در محل آسیب جانی نرسید و نیروهای آتش نشانی پس از خاموش کردن شعله های آتش، برای جلوگیری از آتش سوزی دوباره به لکه گیری آن پرداختند.
معاون عملیات آتش نشانی مدت عملیات مهار و اطفای این آتش سوزی را دستکم دوساعت اعلام کرد و گفت: درصورت رعایت دقیق و جدی موازین ایمنی اولیه در این انبارها و تولیدی ها قطعا چنین حادثه خسارت باری رخ نمی داد.
 
 


اخباراخبار HSEخبر HSEاخبار ایمنیاخبار سلامتاخبار محیط زیستhse newsخبرهای ایمنیتلاش دو ساعته آتش نشانان برای فرو نشاندن آتش سوزی چهارراه استانبول


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8179

تعداد اعضا

1816

بازدید امروز

7254

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

341

میهمان آنلاین

24870558

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA