کار بهداشت تعطیل بردار نیست / فعالیت ۸ شبکه بهداشتی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: حوزه بهداشت به عنوان شالوده اصلی سلامت کشور، نیازمند نگاهی نوین و بازنگری است.

 علیرضا زالی، در مراسم تکریم و معارفه معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ضمن قدردانی از تلاش‌های ارزنده شهنام عرشی معاون سابق بهداشتی دانشگاه در پیشبرد اهداف بهداشتی کشور، ایاد بهادری منفرد را به‌ عنوان معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی معرفی کرد.
 
ایشان ارتقاء حوزه بهداشت را به عنوان یکی از مهم ترین اهداف استراتژیک وزارت بهداشت و دانشگاه مورد توجه قرار داد و از ارائه بالاترین و متنوع ترین سطح خدمات بهداشتی با فاصله ای قابل توجه با سایر دانشگاه های علوم پزشکی درکشور خبر داد.
 
ایشان با اشاره به اینکه جمعیتی حدود ۴۷.۵ درصد استان تهران تحت پوشش خدمات بهداشتی دانشگاه قرار دارند، گفت: طبق آمار ۱۸۰ هزار شاغل در کارگاه های حرفه ای، ۱۵ درصد از شاغلین کارخانجات کل کشور، یک میلیون دانش آموز تحت پوشش خدمات بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قرار دارند که این مهم خود گواه اهمیت و پرکاری این حوزه است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از فعالیت مستمر هشت شبکه متمرکز بهداشتی در مجموعه تحت پوشش دانشگاه خبر داد و شکل گیری و راه اندازی سامانه سیب و اجرای موفق طرح بسیج ملی فشار خون را از دیگر فعالیت های حوزه امور بهداشتی دانشگاه ذکر کرد.
 
وی با اشاره به دشواری های کاری و حرفه ای کارشناسان حوزه بهداشت، خاطرنشان کرد: کار در بخش بهداشت و ارائه خدمات در این حوزه تعطیل پذیر نیست و فعالیت این گروه خدوم در حوزه سلامت تاثیرگذار و با چالش ها و مشکلات متعددی روبرو است.
 
وی با اشاره به بارش های سیل آسای نوروز امسال در کشور، بیان کرد: با تلاش بی وقفه همکاران و کارشناسان بهداشتی در سطح کشور، حتی یک مورد هم اپیدمی بیماری عفونی در مناطق سیل زده مشاهده نشد، این مهم دستاوردی عظیمی در حوزه بهداشت محسوب می شود که خود گواه عظمت وتوانمندی و پیشرفت این حوزه در مقابله با بحران ها است.


اخباراخبار HSEخبر HSEاخبار ایمنیاخبار سلامتاخبار محیط زیستhse newsخبرهای ایمنیکار بهداشت تعطیل بردار نیست/فعالیت ۸ شبکه بهداشتی


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8133

تعداد اعضا

1259

بازدید امروز

3403

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

73

میهمان آنلاین

24674133

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA