افزایش بیماری های ناشی از تغذیه ناسالم

یک دکترای تغذیه عنوان کرد؛
سرعت بیماری های ناشی از تغذیه ناسالم در حال افزایش است
 
عضو هیئت علمی دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: آمار بیماری های ناشی از تغذیه ناسالم به سرعت در حال افزایش است.
 
 ترانه استکی، با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی تغذیه سالم در جامعه بر سلامت افراد، افزود: کمبود این فرهنگ در جامعه به شدت احساس می شود.
 
ایشان با بیان اینکه تغذیه رکن اصلی سلامت جسمی و روانی افراد است، یادآور شد: آمار بیماری های مرتبط با تغذیه ناسالم به سرعت در حال افزایش است.
 
استکی با بیان اینکه تغذیه می تواند عامل بروز ناهنجاری های رفتاری نیز باشد، یادآور شد: پیروی از رژیم غذایی سالم نقش پررنگی بر تامین سلامت روان افراد دارد، به طوری که یکی از عوامل بروز ناهنجاری هایی همچون پرخاشگری، تغذیه ناسالم است.
 
عضو هیئت علمی دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تمام مراکز درمانی، آموزشی و رسانه ها را دخیل در این موضوع دانست و ادامه داد: از زمان تولد نوزاد و در دوران شیردهی، فرهنگ سازی تغذیه ای برای افراد آغاز می شود و این روند در مدارس و دانشگاه ها نیز ادامه پیدا می کند.
 
ایشان بیان کرد: البته آموزش به طور صرف در مراکز کفایت نمی کند؛ رسانه ها از طرق مختلف می توانند در تعیین فرهنگ غذایی و سبک زندگی افراد سهیم باشند.
 
استکی با مفید دانستن برخی برنامه های صدا و سیما، افزود: شبکه های تلویزیونی برنامه های مناسبی در زمینه مصرف مواد غذایی سالم تولید می کنند، اما در پخش برخی از تبلیغات، به ویژه تبلیغات مرتبط با کودکان باید با دقت بیشتری عمل و از کمرنگ شدن اهمیت سلامت در مقابل تجارت جلوگیری کرد.
 
وی در پایان بر لزوم انجام پایش و اعمال نظارت بر تبلیغات کالاهای سلامت محور تاکید کرد و بیان داشت: دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، به اهمیت تغذیه بر سلامت جسمی و روانی فرد توجه ویژه دارد و اقدامات موثری در این زمینه انجام داده است، اما هیچ ارگانی همچون صدا و سیما نمی تواند بر عادات زندگی مردم تاثیر داشته باشد.


اخباراخبار HSEخبر HSEاخبار ایمنیاخبار سلامتاخبار محیط زیستhse newsخبرهای ایمنیافزایش بیماری های ناشی از تغذیه ناسالم/ تغذیه ناسالم/ افزایش بیماری


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

5981

تعداد اعضا

1922

بازدید امروز

8632

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

14756345

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA