سازمان جهانی بهداشت از ایران در برابر تحریم های آمریکا دفاع کند

 سعید نمکی، روز سه شنبه در مراسم آغاز به کار اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی در سالن اجلاس سران، تاکید کرد: طبق آمار نرخ مرگ و میر مادران از حدود ۲۰۰ مورد در هر ۱۰۰ هزار نفر به ۲۰ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر کاهش یافته و نرخ مرگ و میر کودکان زیر ۵ سال هم از ۱۲۰ مورد در هر ۱۰۰۰ نفر، به ۱۳.۴ نفر در ۱۰۰۰ نفر کاهش یافته است. ضمن اینکه پوشش ۹۸ درصدی واکسیناسیون کودکان نیز حاصل شده است.
 
وی با اشاره به اینکه موفقیت های ایران در حوزه سلامت و مراقب های اولیه بهداشتی قابل الگوبرداری برای سایر کشورهای جهان است، افزود: در سال ۲۰۱۴ طرح تحول نظام سلامت در ایران با هدف ایجاد دسترسی برای همه ایرانیان به خدمات بهداشتی و درمانی اجرا شد، بدون اینکه بار مالی به مردم وارد شود.
 
وزیر بهداشت تصریح کرد: پرونده الکترونیک سلامت در تابستان امسال با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید که با اجرای آن پزشک خانواده، سیستم ارجاع و اعمال راهنماهای بالینی نیز اجرایی خواهند شد.
 
وی با بیان اینکه امروز جهان با چالش بیماری های غیرواگیر و در راس آن فشارخون، مواجه است که باید برای آن چاره ای اندیشید، توضیح داد: در تابستان امسال بسیج ملی فشارخون به منظور غربالگری در این حوزه انجام شد که با استقبال توصیف نشدنی ۳۱ میلیون نفری از سوی جمعیت بالای ۳۰ سال ایران مواجه شد و در جریان این بسیج توانستیم، ۲ میلیون مورد جدید فشارخون را شناسایی کنیم که به سمت درمان هدایت می شوند.
 
وزیر بهداشت، با ابراز نگرانی درباره افزایش مصرف دخانیات در کشورهای منطقه، افزود: کشورهای عضو کنوانسیون مبارزه با دخانیات باید تلاش کنند تا به هدف کاهش ۲۵ درصدی مصرف دخانیات و تجارت غیرقانونی مواد مخدر تا سال ۲۰۲۵ دست پیدا کنند.
 
نمکی با اشاره به دستاورد بزرگ ایران در زمینه کسب گواهینامه حذف سرخک که اخیرا به دست آمد، توضیح داد: در زمینه ریشه کنی مالاریا نیز در مسیر درستی قرار داریم.
 
وزیر بهداشت، با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران که در دسترسی ایران به غذا، دارو و تجهیزات پزشکی اختلال ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: از سازمان جهانی بهداشت و رئیس آن انتظار می رود از ایران در این شرایط قاطعانه دفاع کند و اجازه ندهند سلامت و بهداشت مردم صلح طلب ایران لگدمال زورگویی و عهدشکنی آمریکا شود. امیدواریم سازمان جهانی بهداشت اجازه ندهد سلامت و بهداشت هیچ بشری در جهان به خاطر جنگ افروزی و جنگ طلبی، به خطر بیفتد.
 
جمهوری اسلامی ایران برای چهارمین بار میزبان این اجلاس مهم منطقه ای است.


اخباراخبار HSEخبر HSEاخبار ایمنیاخبار سلامتاخبار محیط زیستhse newsخبرهای ایمنیسازمان جهانی بهداشت از ایران در برابر تحریم های آمریکا دفاع کند


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8135

تعداد اعضا

5356

بازدید امروز

5993

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

146

میهمان آنلاین

24688747

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA