آتش سوزی یک فروشگاه ابزار و یراق در میدان حسن آباد تهران خیلی سریع مهار شد

به گزارش پایگاه خبری 125، این دومین حادثه آتش سوزی است که طی سال جاری در این فروشگاه ها واقع در میدان حسن آباد اتفاق افتاد. اولین حادثه آتش سوزی در26 تیرماه امسال در یکی از فروشگاه های ابزار و یراق در ضلع شمال غربی رخ داد که متاسفانه در این حادثه خساراتی نیز به بنا ها و گنبدهای تاریخی این میدان وارد شد.
در سپیده دم روز جمعه پنجم مهر ماه نگهبان ایستگاه یک آتش نشانی واقع در میدا ن حسن آباد تهران با دیدن دود و آتشی که از مغازه های ضلع شمال شرقی خارج می شد سراسیمه زنگ ایستگاه را به صدا درآورد و وقوع آتش سوزی در یک فروشگاه ابزار و یراق را به اطلاع نیروهای آتش نشانی رساند.
ساعت ۵:۴۰ صبح دیروز٬ نیروهای آتش نشانی ایستگاه 1 آتش نشانی مستقردر ضلع شمال غربی این میدان همزمان با هماهنگی با ستاد فرماندهی این سازمان به محل این حادثه اعزام شده و در مدت زمان ۲۳ ثانیه به محل آتش سوزی رسیده و به سرعت عملیات خود را آغاز کردند.
رسول محمدی افسر آماده منطقه 5 عملیات سازمان آتش نشانی تهران در مورد مشخصات محل حادثه ابراز داشت: محل آتش سوزی یک فروشگاه ابزار و یراق و قفل فروشی به مساحت حدود ۱۵ متر مربع بود که در طبقه همکف ساختمان دو طبقه قدیمی در ضلع شمال شرقی میدان حسن آباد قرار داشت.
وی افزود: این فروشگاه دارای دو‌نیم طبقه نیز بود که قسمت بالایی آن و طبقه دوم این مغازه، انباری بوسعت حدود ۵۰ متر مربع مملو از انواع کالا و اجناس یراق آلات وجود داشت.
این افسرآماده آتش نشانی در خصوص چگونگی بروز این آتش سوزی گفت: آتش سوزی از داخل این فروشگاه در طبقه همکف شروع شد و آتش به بخش هایی از نیم طبقه بالایی نیز سرایت کرده و همچنین درحال گسترش بود.
وی با اعلام این که دود زیادی فروشگاه را فرا گرفته و به داخل انبار هم نفوذ کرده بود، اضافه کرد: نیروهای آتش نشانی با توجه به تعطیلی مغازه و بسته بودن در ورودی آن، به سرعت با استفاده از قفل بر، در مغازه را باز کرده و مشغول عملیات شدند.
محمدی خاطرنشان کرد: آتش نشانان شعله های آتش در داخل فروشگاه پیش از سرایت به انبار فوقانی مهار و کاملا خاموش کردند و از گسترش آتش به بخش های بالایی و مغازه های اطراف جلوگیری به عمل آوردند.
وی تاکید کرد: خوشبختانه اطلاع یافتن به موقع این حادثه توسط نیروهای آتش نشانی و همچنین حضور به موقع آنان در محل باعث شد این آتش سوزی در همان لحظات اولیه مهار شده و از گسترش آتش به طبقات فوقانی و به خصوص زیر شیروانی ساختمان ممانعت به عمل آید.
این افسر آماده آتش نشانی با اشاره به این که این حادثه مصدومی نداشت، خاطر نشان کرد: دراین حادثه به بنا های تاریخی میدان حسن آباد هیچ گونه آسیبی نرسید و گنبدها و اماکن تاریخی ضلع شمال شرقی میدان از این آتش سوزی مصون ماندند.
وی تصریح کرد: هم اکنون کارشناسان آتش نشانی منطقه سرگرم بررسی علت بروز این آتش سوزی هستند.
 
 
 
 


اخباراخبار HSEخبر HSEاخبار ایمنیاخبار سلامتاخبار محیط زیستhse newsخبرهای ایمنیمهار سریع آتش سوزی یک فروشگاه ابزار و یراق در میدان حسن آباد تهران


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8135

تعداد اعضا

6126

بازدید امروز

5993

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

259

میهمان آنلاین

24689517

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA