روزانه به چه مقدار کالری نیاز داریم؟

 نوع و میزان غذایی که می خوریم مشخص می کند که چه مقدار کالری مصرف می کنیم. برای بسیاری از افراد که رژیم لاغری دارند، تعداد کالری موجود در یک ماده غذایی یک عامل تعیین کننده در انتخاب یا عدم مصرف آن است.
 
نحوه و زمان خوردن ما نیز می تواند تغییر کند، زیرا بدن در طول روز انرژی متفاوتی استفاده می کند. مصرف انرژی بدن ما به میزان فعال بودن ما، میزان عملکرد بدن ما از انرژی و سن ما بستگی دارد.
 
طبق دستورالعملهای رژیمی، زنان به احتمال زیاد بین ۱۶۰۰ تا ۲۴۰۰ کالری در روز و مردان از ۲،۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کالری نیاز دارند. با این حال، میزان کالری بستگی به سن، اندازه، قد، سبک زندگی، سلامت کلی و سطح فعالیت شخص دارد.
 
دستورالعمل های غذایی، میزان کالری متفاوتی را برای افراد توصیه می کند که از ۱۰۰۰ کالری در روز برای شیرخوار ۲ ساله تا ۳۲۰۰ برای یک مرد فعال ۱۶ تا ۱۸ سال متغیر است. با افزایش سن، میزان متابولیک بدن کند می شود.
 
حدود ۲۰ درصد از انرژی مصرفی ما برای متابولیسم مغز استفاده می شود.بقیه در متابولیسم پایه، انرژی موردنیاز هنگام قرار گرفتن در حالت استراحت، برای کارکردهایی مانند گردش خون، هضم و تنفس استفاده می شود.
 
در یک محیط سرد برای حفظ دمای ثابت بدن به انرژی بیشتری نیاز داریم زیرا سوخت و ساز بدن ما برای تولید گرمای بیشتر افزایش می یابد. در یک محیط گرم، به انرژی کمتری نیاز داریم.
 
ما همچنین برای حفظ وضعیت بدن و حرکت در اطراف ما به انرژی مکانیکی برای عضلات اسکلتی خود نیاز داریم.
 
تنفس سلولی فرایندی متابولیک است که سلول ها با واکنش اکسیژن با گلوکز، برای تولید دی اکسید کربن، آب و انرژی انرژی می گیرند.
 
اینکه چقدر انرژی حاصل از تنفس به قدرت بدنی یا مکانیکی تبدیل می شود به نوع غذای خورده شده، نوع انرژی بدنی و اینکه آیا عضلات بصورت هوازی یا بی هوازی استفاده می شود بستگی دارد.
 
به عبارت دیگر، ما برای حفظ وضعیت بدن و حرکت به اطراف ، نیاز به کالری داریم تا عملکردهای بدن مانند تنفس و تفکر را تحریک کنیم.
 
 


اخباراخبار HSEخبر HSEاخبار ایمنیاخبار سلامتاخبار محیط زیستhse newsخبرهای ایمنیروزانه به چه مقدار کالری نیاز داریم؟


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8133

تعداد اعضا

1255

بازدید امروز

3403

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

75

میهمان آنلاین

24674129

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA