درخواست رئیس سازمان محیط زیست از وزیر علوم

 
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: از وزیر علوم تقاضا کرده‌ایم تا آموزش محیط زیست در دانشگاه‌ها را اجباری کنند دانشجویان، مدیران آینده هستند که اگر با محیط زیست آشنا نباشند کشور را همچون امروز با چالش روبرو می‌کنند.
 
به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، عیسی کلانتری در گفت و گو با یک شبکه رادیویی اظهار کرد: ۵۰ درصد از پرسنل سازمان حفاظت محیط زیست در حوزه محیط‌بانی مشغول فعالیت هستند و طی یک سال گذشته بر اساس مجوز دولت، ۳۰۰ محیط بان جدید استخدام کردیم همچنین با کمک نیروی انتظامی ۲۲۰ سرباز - محیط‌بان وارد پاسگاه‌ها شده‌ و اخیرا نیروهای محیط‌بانی ۲۰ درصد افزایش یافته‌اند.
 
وی در ادامه به مشکلات پیش‌روی محیط‌بانان اشاره کرد و گفت: محیط‌بانان ماهانه بیش از ۴۰۰ ساعت فعالیت دارند ولی تاکنون کمترین دریافتی را داشته‌اند. طی سال گذشته با حمایت شخص رییس جمهوری و سازمان برنامه و بودجه، دریافتی محیط بانان از متوسط سایر پرسنل بالاتر رفت همچنین محیط‌بانان طی دو سال گذشته بسیار ناراضی بودند و امسال از راضی‌ترین پرسنل سازمان حفاظت محیط زیست هستند.
 
کلانتری ضمن بیان اینکه حق‌آبه تالاب‌های کشور تعیین و بیش از ۴۰ تالاب خشک و نیمه خشک احیا شده است، تصریح کرد: طرح مدیریتی جدیدی را در پارک‌های ملی با تشکیل هیات امنای منطقه‌ای آغاز کرده‌ایم. این طرح در حال حاضر در پارک ملی گلستان و برخی پارک‌های ملی در اصفهان در حال اجرا است.
 
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه مهار گرد و غبار در برخی استان‌ها ادامه دارد، گفت: در حال حاضر کارها با سرعت مناسبی پیش می‌رود و نقاط گرد و غبارخیز کشور در حال مدیریت است.
 
کلانتری در ادامه با اشاره به احداث آبشخورهای جدید برای حیات وحش در نقاط مختلف کشور اظهار کرد: کلیه این اقدامات به جز طرح‌های ملی به استان‌ها تفویض شده است.
 
رییس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: این سازمان با ۱۵ دانشگاه مادر در کشور قرار داد بسته است تا پایش‌های محیط زیستی منطقه‌ای را انجام دهند و در راستای کاهش آلایندگی کارخانه‌ها کمک کنند.
 
معاون رییس جمهوری در ادامه با انتقاد از تبخیر آب‌های شیرین و قابل شرب در مراکز صنعتی کشور گفت: براساس شیوه‌های نوین، صنایع آب‌بر را داخل کشور نخواهیم داشت تا با مشکلات آبی روبرو نشوند.
 
کلانتری در پایان از ورود درس‌های فرهنگ عمومی محیط زیست به کلاس‌های دوره‌های ابتدایی و دبیرستان خبر داد و اظهار کرد: از وزیر علوم تقاضا کرده‌ایم تا آموزش محیط زیست در دانشگاه‌ها را اجباری کنند. دانشجویان، مدیران آینده کشور هستند که اگر با محیط زیست آشنا نباشند کشور را همچون امروز با چالش روبرو می‌کنند.


اخباراخبار HSEخبر HSEاخبار ایمنیاخبار سلامتاخبار محیط زیستhse newsخبرهای ایمنیدرخواست رئیس سازمان محیط زیست از وزیر علوم


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6477

تعداد اعضا

2714

بازدید امروز

8972

بازدید دیروز

1

متخصصین آنلاین

2

میهمان آنلاین

18598641

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA