گسل منطقه ۲۲ تا دو سال آینده فعال می‌شود

 
 مجید فراهانی با اشاره به مشکلات منطقه ۲۲ اظهار کرد: یکی از مهمترین مشکلات این‌ منطقه بارگذاری خارج از ضوابط می باشد.
 
 
وی با بیان اینکه‌ در این منطقه برج سازی‌های زیادی انجام شده است، افزود: بر اساس آمار موثق جمعیت منطقه ۲۲ شهر تهران به دلیل بارگذاری‌های خارج از حد ضوابط طرح تفصیلی تا دو سال آینده به بیش از ۲ برابر وضعیت موجود می‌رسد.
 
 
رییس کمیته بودجه و نظارت شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با تاکید بر اینکه بیش از ۵۰۰ هزار نفر تا دو سال آینده در منطقه ۲۲ شهر تهران ساکن خواهند شد، گفت: هم اکنون از ۵۰۰ هزار آپارتمان خالی در شهر تهران، یک تنه منطقه ۲۲ بیش از نیمی از این آپارتمان‌ها را دارد.
 
 
فراهانی با بیان اینکه در حال حاضر مشکلات جدی در خصوص سرانه فضای‌ سبز، اجتماعی، خدماتی و … داریم، تصریح کرد: در این منطقه ساخت بیمارستان برای پاسخ‌گویی به نیازهای شهروندان پیش‌ بینی نشده است.
 
 
وی اضافه کرد: نبود مدرسه و فضاهای آموزشی در این منطقه از دیگر مشکلات منطقه ۲۲ است.
 
 
به گفته عضو شورای شهر تهران در منطقه ۲۲ نبود آب، برق، گاز، مخابرات و سرانه‌های زیست پذیر شهری پیش‌بینی نشده و امروز بواسطه بارگذاری‌، فروش بارگذاری زمین و ساخت شدن برج‌های متعدد مسکونی نه تنها ریه تنفسی شهر تهران با مشکلات جدی مواجه شده بلکه تامین فضای سبز و سرانه‌های مربوط به سلامت شهروندان مانند درمانگاه و … این منطقه از این حیث با بحران رو‌به‌رو است.
 
 
فراهانی تاکید کرد: مدیریت شهری به‌دنبال این است که هرچه سریعتر تمهیدات لازم برای جمعیتی که تا دو سال آینده در این منطقه ساکن می‌شوند، پیش‌بینی کند‌.
وی با بیان اینکه افزایش جمعیت در منطقه ۲۲ همان گسل فعال شده است، گفت: افزایش جمعیت در این منطقه از رخ دادن زلزله هم‌ بدتر است هرچند که هم اکنون شاهد زلزله خاموش در این منطقه هستیم.


اخباراخبار HSEخبر HSEاخبار ایمنیاخبار سلامتاخبار محیط زیستhse newsخبرهای ایمنیگسل منطقه ۲۲ تا دو سال آینده فعال می‌شود


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6646

تعداد اعضا

2938

بازدید امروز

5943

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

330

میهمان آنلاین

20659183

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA