حریق گسترده در یک مجتمع تجاری در تهران

جلال ملکی در مورد جزییات این حادثه خبر داد و گفت :در ساعت ۲:۰۴ صبح امروز آتش سوزی گسترده‌ای در یک مجتمع تجاری در بلوار کوهک در محدوده غرب تهران به سامانه ۱۲۵سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اطلاع داده می‌شود.
 
وی با بیان اینکه ۷ ایستگاه آتش نشانی به همراه ۵ دستگاه نردبان بالابر هیدرولیکی و چندین دستگاه تانکر آب و دیگر تجهیزات لازم به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: عوامل شهرداری مناطق اطراف نیز در محل حادثه حاضر شدند. محل آتش سوزی یک مجتمع تجاری ۵ طبقه بزرگ بود که در مجاورت آن یک ساختمان ۱۰ طبقه ادارای نیز قرار داشت. زمانی که نیروها به محل حادثه رسیدند قسمت غربی نمای این ساختمان که متاسفانه از مواد قابل اشتعال ساخته شده بود کاملا شعله‌ور بود و در طبقه همکف به چندین باب مغازه نفوذ کرده بود.
 
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: همچنین پله های باکس قسمت غربی این ساختمان به طور کامل شعله‌ور بود و آتش در حال سرایت به دیگر طبقات و بخش تجاری بود. در طبقه پنجم نیز رستورانی قرار داشت که آن هم شعله ور شده بود. همچنین آتش از طریق نما در حال سرایت به ضلع جنوبی و ضلع شرقی بود.
 
ملکی تصریح کرد: آتش‌نشانان به سرعت عملیات خود را از چندین نقطه شروع کردن و علیرغم اینکه درها بسته بود اما موفق شدند سریعا به داخل نفوذ کنند و خوشبختانه خیلی سریع از گسترش بیشتر آتش به بخش جنوبی و طبقات تجاری جلوگیری کردند.
 
وی با بیان اینکه یک برج مسکونی نیز در مجاورت این مجتمع تجاری قرارداشت، ادامه داد: آتش‌نشانان جهت جلوگیری از بروز هر گونه خطر ساکنان این برج را تخلیه کردند. خوشبختانه مورد مصدومیت و تلفات جانی نداشتیم و آتش به طور کامل خاموش شده و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد. آتش نشانان نیز در حال حاضر مشغول لکه گیری و ایمن سازی محل هستند.


اخباراخبار HSEخبر HSEاخبار ایمنیاخبار سلامتاخبار محیط زیستhse news حریق گسترده در یک مجتمع تجاری در تهران


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8133

تعداد اعضا

1097

بازدید امروز

3403

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

24673971

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA