وزیر بهداشت خواستار ممنوعیت توزیع نوشیدنی گازدار در دانشگاه‌ها شد

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه ای به روئسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور بر عدم توزیع کالاهای آسیب رسان از جمله نوشیدنی های گازدار تاکید کرد.
 
متن نامه نمکی به شماره ۳۱۰/۱۰۰ مورخ ۱۱/۰۳/۱۳۹۸ به شرح ذیل است:
 
با سلام
 
با توجه به نامه شماره ۱۶۰/۱۰۰ مورخ ۱۵/۰۲/۱۳۹۸ و به استناد ماده ۴۸ قانون الحاق برخی مواد به قاون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲)، به منظور صیانت از سلامت مردم و آگاه سازی آحاد جامعه در مورد کالاها و اقدامات آسیب رسان به سلامت و داروهای با احتمال سوء مصرف شایسته است در واحدهای تحت پوشش به ویژه مراکز غذاخوری کارکنان و دانشجویان، بوفه ها و پذیرایی در همایش ها و سایر موارد مشابه از عرضه و سرو کالاهای مندرج در این فهرست پرهیز گردد.
 
مزید اطلاع مواد غذایی مذکور به دلیل کالری بالا و نمک و همچنین وجود مواد نگهدارنده و عامل خطر بیماری های غیرواگیر (فشار خون، دیابت، اضافه وزن) در فهرست کالاهای آسیب رسان قرار گرفته است.
 
مقتضی است اقدامات به عمل آمده را به اینجاب گزارش فرمایید.
 


اخباراخبار HSEاخبار ایمنیاخبار سلامتاخبار بهداشتاخبار محیط زیستhse newsوزیر بهداشت خواستار ممنوعیت توزیع نوشیدنی گازدار در دانشگاه‌ها شد


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8135

تعداد اعضا

5762

بازدید امروز

5993

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

231

میهمان آنلاین

24689153

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA