روش های سفید کردن دندان را بشناسید

به گزارش بهداشت نیوز، عوامل متعددی وجود دارد که سبب می شود دندان ها زرد و لکه دار شوند و درخشش و سفیدی خود را از دست دهند. برخی از غذاها ممکن است مینای دندان را از بین ببرد؛ علاوه بر این، جرم و پلاک را روی دندان ایجاد کند.
 
۷ راه ساده برای سفیدکردن دندان
 استفاده از روغن های گیاهی
استفاده از روغن های گیاهی نوعی درمان سنتی در هند است که به منظور بهبود بهداشت دهان و حذف سموم از بدن استفاده می شود. این کار باعث می شود که باکتری های اطراف دهان از بین بردن رود. گاهی این باکتری ها به پلاک تبدیل می شود و دندان ها سفیدی خود را از دست می دهند.
 
به طور سنتی، استفاده از روغن آفتابگردان یا کنجد توصیه می شود، اما می توان از سایر روغن ها نیز استفاده نمود. روغن نارگیل نیز انتخاب مناسبی است.مطالعات مختلف نشان داده اند که استفاده از روغن بصورت روزانه  به طور موثری باکتری های دهان یا لثه  را کاهش می دهد.برای استفاده از روغن در سفیدکردن دندان ها، ۱ قاشق غذاخوری روغن نارگیل را در دهان خود قرار دهید ۱۵-۲۰ دقیقه منتظر بمانید. بر خلاف بسیاری از روش های دیگر سفید کردن دندان که گاهی باعث از بین رفتن مینای دندان می شوند، روغن نارگیل به مینای دندان آسیب نمی رساند.
 
استفاده از پراکسیدهیدروژن
پراکسید هیدروژن عامل سفید کننده طبیعی است که موجب از بین رفتن باکتری های دهان می شود. در واقع، افراد سال هاست از پراکسید هیدروژن برای بهداشت دهان و دندان استفاده می کنند. اما باید بدانید که این ماده در سفید کردن دندان نیز موثر واقع می شود. بسیاری از محصولات سفید کننده تجاری دندان حاوی پراکسید هیدروژن هستند.یکی از راه های استفاده از پراکسید هیدروژن به عنوان دهانشویه است.
بیشترین غلظت پراکسید هیدروژن در داروخانه محلول ۳٪ است. شما می توانید این محلول را به راحتی با مخلوط کردن مقادیر پراکسید و آب به میزان ۱.۵٪ رقیق کنید.
راه دیگر برای استفاده از پراکسید هیدروژن مخلوط کردن آن با نوشابه های گازدار و ایجاد خمیر دندان است. ۲ قاشق چای خوری پراکسید هیدروژن با ۱ قاشق چای خوری نوشابه ترکیب کنید و به آرامی به وسیله مسواک روی دندان ها بکشید. از این خمیر خانگی چند بار در هفته استفاده کنید، زیرا استفاده بیش از حد از آن مینای دندان را از بین می برد.
 
استفاده از سرکه سیب
سرکه سیب قرن هاست به عنوان ماده تمیز کننده، ضد عفونی کننده و سفید کننده طبیعی استفاده می شود. اسید استیک، که عامل اصلی موجود در سرکه سیب است، به طور موثر باعث از بین رفتن باکتری ها می شود. املاح ضد باکتری سرکه چیزی است که برای تمیز کردن دهان و سفید کردن دندان ها موثر واقع می شود.
اسید استیک موجود در سرکه ممکن است موجب آسیب مینای دندان ها شود. به همین دلیل، شما نباید هر روز از سرکه سیب استفاده کنید. برای استفاده از آن به عنوان دهانشویه، آن را با آب رقیق کنید و آن را چند دقیقه در دهان خود نگه دارید. بعدا باید دهان خود را با آب بشویید.
 
استفاده از میوه ها و سبزیجات
رژیم غذایی حاوی میوه ها و سبزیجات ممکن است برای بدن و دندان ها مناسب باشد. در حالی که آنها جایگزین مسواک زدن نیستند، اما می توانند برای از بین بردن جرم دندان ها موثر باشند. توت فرنگی و آناناس دو میوه ای هستند که ادعا می شود برای سفید کردن دندان ها مفید هستند.
 
توت فرنگی
سفید کردن دندان با مخلوط توت فرنگی و نوشابه های گازدار درمان طبیعی ای است که بسیاری از افراد آن را استفاده می کنند. طرفداران این روش ادعا می کنند که اسید مالیک موجود در توت فرنگی تغییر رنگ (زرد بودن) دندان ها را برطرف می کند و نوشابه های گازدار باعث می شوند که لکه های جرم از بین روند.
 
هرچند تغییر رنگ و سفید شدن دندان ها به وسیله این ترکیب نسبت به سفید کننده های تجاری کمتر موثر واقع می شود، اما امروزه بیشتر افراد به دنبال استفاده از روش های خانگی یا طبیعی هستند.اگر تصمیم دارید این روش را امتحان کنید، بهتر است در هفته فقط چند بار از آن استفاده کنید.
 
آناناس
برخی ادعا می کنند که آناناس می تواند دندان ها را سفید کند. مطالعات مختلف نشان داده است که خمیر دندان حاوی برملائین (آنزیم موجود در آناناس)، در حذف لکه های دندان نسبت به خمیر دندان های استاندارد موثرتر بوده است. با این حال، شواهدی وجود ندارد که خوردن آناناس همان اثر را تولید کند.
 
استفاده از نمک دریا و جوش شیرین به عنوان خمیر دندان
نمک دریا و جوش شیرین در سفید کردن دندان موثر واقع می شوند. شما برای این کار باید یک قاشق چای خوری جوش شیرین را با کمی نمک دریا ترکیب کنید، تا ماده ای خمیر مانند ایجاد شود وسپس با استفاده از مسواک (بمدت ۲دقیقه) دندان را بشویید.
 


اخباراخبار hseاخبار ایمنیاخبار بهداشتاخبار محیط زیستاخبار روزانهاخبار جدیدخبر HSEروش های سفید کردن دندان را بشناسید


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6646

تعداد اعضا

3024

بازدید امروز

5943

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

298

میهمان آنلاین

20659269

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA