تذکر محیط زیست به شهرداری درباره نخاله‌های پلاسکو در هرندی

محمد حسین بازگیر رییس اداره محیط زیست شهر تهران در گفت‌وگو با ایسنا درباره سرنوشت این نخاله‌ها با بیان اینکه بحث مدیریت پسماند پلاسکو  به دلیل سلامت شهروندان برای مسئولان محیط زیست حائز اهمیت است گفت: در سطح شهر تهران، شهرداری متولی و مسئول ساماندهی پسماندهای سطح شهر، آوارها، نخاله‌های ساختمانی و پسماندهای عمرانی است این گونه پسماندها را باید به محل خاص خود مانند گود آبعلی برده و در آنجا ساماندهی کند.
 
وی با اشاره به اینکه درون پسماندهای عادی یکسری پسماندهای ویژه و خطرناک وجود دارد که می تواند برای طبیعت مشکلاتی به وجود آورد افزود: شهرداری موظف است این قسمت از پسماندهای خطرناک و ویژه را جداسازی و به مراکز امحای صلاحیت‌دار منتقل کند.
 
بازگیر به مکاتبات صورت گرفته به شهرداری درباره نخاله‌های پلاسکو اشاره کرد و گفت: محیط زیست شهر تهران تذکرات لازم را به شهرداری داده است و طی مکاتباتی که با شهرداری داشته پیگیر موضوع دفن پسماند و نخاله‌های سکوی هرندی تهران بوده است. امیدواریم شهرداری گزارش‌های خود را دراین رابطه به ما تحویل دهد.
 
رییس اداره محیط زیست شهر تهران ضمن ابراز تاسف و تسلیت به مناسبت شهادت شماری از آتش‌نشانان در حادثه پلاسکو، اظهار کرد: بیش از یک هفته صدها تن ماده شیمیایی و هیدروکربنی سوزانده شد که حاصل سوختن آن تولید مواد بسیار خطرناک و گازهای سرطان‌زا مثل دی‌اکسین است. بر اساس آمارهای سازمان آتش‌نشانی روزانه در شهر تهران نزدیک به 70 فقره آتش‌سوزی داریم که بسته به نوع آتش‌سوزی و محل آن، چندین تن ماده شیمیایی از جنس‌های مختلف می‌سوزد و حاصل همه آنها تولید مواد آلاینده و مضر برای سلامتی انسان است. باید بتوانیم با همکاری همه دستگاه های مربوطه میزان خسارت این گونه حوادث  به محیط زیست و سلامت انسان ها را به حداقل برسانیم.
 
به گزارش ایسنا معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت از محیط زیست نیز پیش از این دراین باره گفته بود:  ‌ما تذکرات لازم را به شهرداری داده و پیگیر موضوع هستیم و امیدواریم که در مهلتی که تعیین شده این موضوع برطرف شود. سازمان محیط زیست به واسطه شرایط بحرانی و به طور موقت اجازه تخلیه این نخاله ها در منطقه هرندی را داده است.
همچنین به گفته ابتکار  مدیر کل محیط زیست استان تهران نیز تذکرات لازم در ارتباط با این موضوع را به شهردار تهران داده و از شهرداری خواسته که نسبت به ساماندهی این نخاله ها در مرکز مدیریت پسماند و با رعایت ضوابط و به شکل اصولی اقدام کند.
 


اخباراخبار hseاخبار سلامت ایمنی بهداشت محیط زیستتذکر محیط زیست به شهرداری درباره نخاله‌های پلاسکو در هرندی


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6653

تعداد اعضا

1628

بازدید امروز

6439

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

20748744

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA