مشارکت سمن‌ها برای برون رفت چالش‌های زیست محیطی اصفهان

به گزارش ایلنا، در این نشست با اشاره به فعالیت های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان دربخش های مختلف درسال گذشته گفت: امیدواریم درسال جاری با همراهی و مشارکت سازمان های مردم نهاد زیست محیطی استان برای برون رفت ازچالش های زیست محیطی راهکارهایی اساسی پیدا کنیم.
 
حمید ظهرابی با اشاره به نقش سازنده و تاثیر گذار سازمان های مردم نهاد زیست محیطی استان اصفهان در حفظ محیط زیست و ارتقای فرهنگ زیست محیطی اظهار داشت: سازمان های مردم نهاد در سال گذشته همگام با اداره کل محیط زیست استان در برگزاری برنامه هایی مانند همایش بزرگ روز جهانی تالاب ها، پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست در تهران و سایر فعالیت ها با محیط زیست استان مشارکت خوبی داشتند که در نوع خود بی نظیر بود.
 
وی با اشاره نقش مردم در حفظ محیط زیست به اقدام های خود جوش سال گذشته مردم شرق اصفهان در رساندن آب به تالاب بین المللی گاوخونی اشاره کرد و افزود: سال گذشته اهالی محلی شرق اصفهان با یک اقدام خودش جوش و حرکتی مردمی در آن منطقه با تلاش خستگی ناپذیری بعد از ۱۰ سال آب را به تالاب بین المللی گاوخونی رساندند.
 
ظهرابی به مسئولیت اجتماعی در حوزه محیط زیست صنایع بزرگ  نیز اشاره کرد و گفت: سازمان های مردم نهاد زیست محیطی می توانند در وارد کردن صنایع بزرگ به این حوزه وارد شوند.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تقویت سازمان های مردم نهاد زیست محیطی، افزایش کیفیت ،کمیت و مشارکت بیشتر سازمان های مردم نهاد را ازجمله برنامه های امسال این اداره کل در این بخش عنوان کرد.
 
بنا براین گزارش در این نشست مواردی همچون راهکارهای جلوگیری از تخریب محیط زیست، علل کوچ زود هنگام عشایر، جشنواره نمایشگاه محیط زیست، بررسی طرح محیط بانان افتخاری، جلوگیری از شکار و کمبود محیط بان، نقش رسانه ها در ترویج فرهنگ زیست محیطی به خصوص صدا و سیما، حفاظت از ساحل تلاب بین المللی گاوخونی، چیدن گیاهان دارویی، ، جلوگیری از اکتشافات و استخراج معادن، مباحث پسماند، دفن زباله های بیمارستانی، موضوع خشکی زاینده رود، آلودگی هوا، آب و خاک، راهکارهای جلوگیری از بین رفتن حیوانات در اثر تصادف در مناطق تحت مدیریت حفاظت از محیط زیست، بررسی وضعیت حقابه زیست محیطی زاینده رود، چگونگی هزینه صنایع آلاینده برای محیط زیست، راهکارهایی که ارزش حفاظت از تالاب بین المللی گاوخونی را بالا ببرد،ساخت آبشخور برای وحوش، نظارت بر باغ پرندگان و خزندگان،افزایش کارگاه های آموزشی، نیاز به یک مکان برای سازمان های مردم نهاد زیست محیطی،توانمند سازی  تشکل های زیست محیطی، انتقال تجربیات به سایر تشکل های زیست  محیطی از جمله مباحث و موضوعات مطرح شده توسط سازمان های مردم نهاد زیست محیطی استان در این جلسه بود.
 
بازدید از آبشارسمیرم و موزه تنوع زیستی و مردم شناسی این شهرستان از دیگر برنامه های این سفر بود.
 


اخباراخبار hseاخبار سلامت ایمنی بهداشت محیط زیستمشارکت سمن‌ها برای برون رفت چالش‌های زیست محیطی اصفهان


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6284

تعداد اعضا

1329

بازدید امروز

6726

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

195

میهمان آنلاین

17072152

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA