ارتباط مستقیم ظروف یکبار مصرف با سرطان

رئیس گروه بهداشت محیط استان همدان گفت: مصرف ظروف یکبار مصرف با بروز سرطان های ریه، کبد و پروستات ارتباط مستقیم دارد. 
 
علی نوروزی افزود: مواد پلاستیکی موجود در ظروف یک بار مصرف حاوی ترکیبات فنول است که هنگام تماس با مواد داغ (چای، آب داغ و غذاهای گرم و چرب ) کمی نرم شده و گاز دیوکسین آزاد می کنند و زمینه ایجاد سرطان را در مصرف کنندگان تشدید می کنند. 
 
وی اضافه کرد: استفاده از این ظروف سبب تاثیر مستقیم بر سیستم های عصبی، قلب و دستگاه گوارش و ایجاد عصبانیت و خستگی مفرط می شود. 
 
وی عنوان کرد: اثرات سوء این ظروف همچنین در سقط جنین و تولد نوزادان ناقص در زنان باردار که مصرف کننده دائم مواد غذایی آغشته به دیوکسین هستند نیز به اثبات رسیده است. 
 
وی با بیان اینکه برای مبارزه با سرطان باید ظروف یکبار مصرف گیاهی را جایگزین ظروف یک بار مصرف پلاستیکی کرد افزود:طبق اذعان پزشکان استفاده از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی عامل ایجاد بیش از 118 نوع بیماری در مصرف کننده غذاهای گرم و مواد خوراکی چرب است. 
 
وی تصریح کرد:متخصصان تغذیه به این علت نسبت به نگهداری مواد غذایی در کیسه های نایلونی هشدار می دهند و تاکید بر استفاده از کیسه های پارچه ای دارند. 
 
وی ادامه داد: نگهداری مواد غذایی بویژه نان در کیسه های نایلونی، سرطان زاست و درست مثل وقتی که غذاهای گرم در ظروف یکبار مصرف پلاستیکی سرو می شود و خاصیت سرطانزایی پیدا می کند، کیسه های نایلونی نیز بر اثر حرارت با تغییر PH، مواد سرطانزا را به نان منتقل می کنند. 
 
هشتم تا 15 بهمن ماه هفته ملی سرطان نامگذاری شده است.
 


اخباراخبار hseاخبار سلامت ایمنی بهداشت محیط زیستارتباط مستقیم ظروف یکبار مصرف با سرطان


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8135

تعداد اعضا

5581

بازدید امروز

5993

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

198

میهمان آنلاین

24688972

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA