اجرای طرح سلامت مردان(ســما) در مراکز بهداشتی درمانی استان قم

به گزارش وب دا، در این طرح که در مراکز بهداشتی درمانی کرمجگان و فردو از 16 اردیبهشت ماه آغاز شده است، رابطه بین بروز بیماریهای غیرواگیر شایع از قبیل بیماریهای قلبی و عروقی، دیابت، مشکلات اسکلتی و روانی در مردان گروه سنی 25 تا 60 سال با سبک زندگی آنان ارزیابی می شود.

در این طرح پس از فراخوان افراد جهت مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی پرونده بهداشتی محتوی فرم ارزیابی سلامت مردان، بررسی وضعیت موجود، سوابق بیماریهای قبلی فرد و بستگان، سبک زندگی و رفتارهای تغذیه ای برای آنان تشکیل می شود.

بر اساس این گزارش، پس از ارزیابی نهائی پزشک مرکز و احتمال بروز هرگونه بیماری خاص در فرد، تشخیص داده خواهد  شد و در صورت عدم وجود مشکل، ارزیابی دوره ای، هر 3 سال یکبار انجام می شود که در صورت بروز مشکل احتمالی، ارجاع فرد به مراکز بالاتر و بررسی های پاراکلینیکی لازم از جمله آزمایشگاه، رادیولوژی انجام خواهد شد.

همچنین در حال حاضر این طرح به طور پایلوت در استان قم و در آینده در سراسر کشور اجرا می شود.

گفتنی است: باتوجه به شیوع بیماریهای پرخطر غیرواگیر در گروه های سنی میانسال (کمتر از 60سال) و لزوم توجه بیشتر به رفتارهای مرتبط با سبک زندگی در این گروه که قشر فعال جامعه را تشکیل می دهند، طرح سما به اجرا در می آید.سلامتمردانمردوب دامراکز بهداشتبهداشتفردوکرمجگانقمطرح سلامت


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8135

تعداد اعضا

5459

بازدید امروز

5993

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

169

میهمان آنلاین

24688850

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA