نشت مواد نفتی و شیمیایی از مخازن صابون سازی خرمشهر مهار شد

رضا جاوید گفت:در پی بروز نشتی از مخزن شماره 6 شرکت صابون سازی خرمشهر و تخلیه 200 هزار لیتر ضایعات شیمیایی و مواد نفتی در محوطه این شرکت، مهار نشتی و جلوگیری از ورود مواد به رودخانه کارون در دستور کار دستگاه های مسئول قرار گرفت.
 
وی اضافه کرد:برای مهار مواد شیمیایی از مخزن آسیب دیده، با بستن کانال های خروجی فاضلاب، خاکریزی در محوطه انجام شد و از ورود پساب شیمیایی در رودخانه کارون جلوگیری شد. 
 
جاوید در ادامه گفت: هم اکنون مسئولان اداره حفاظت محیط زیست و شرکت پخش فرآورده های نفتی و مدیریت بحران استان برای اجرای عملیات پاکسازی مواد شیمیایی در محیط این شرکت حضور داشته و برنامه ریزی می کند. 
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرمشهر شمار مخازن شرکت صابون سازی را 11 مخزن خواند و گفت: از این مجموع، چهار مخزن بیش از سه هزار و 500 متر مکعب مواد شیمیایی دارد و احتمال نشتی و انفجار این مخازن وجود دارد. 
 
جاوید اضافه کرد: به دلیل تعطیلی شرکت صابون سازی خرمشهر و توقف روند فعالیت ها، فرسودگی مخازن ذخیره مواد نفتی و ضایعات هیدروکربنیک، برخی مواقع نشتی در این مخازن ایجاد می شود. 
 
وی گفت: این مخازن دارای قدرت اشتعال بوده و نمی توان عملیات جوشکاری انجام داد، لذا از روش سنتی با استفاده از چوب از نشتی مواد جلوگیری می شود. 
 
جاوید گفت:اداره حفاظت محیط زیست خرمشهر علاوه بر پیگیری قضایی، تمامی خروجی های شرکت صابون سازی را پلمپ کرده و آموزش های لازم نیز به مسئولان شرکت ارائه شده است. 
 
کارخانه صابون سازی خرمشهر سال 87 از سازمان بنیاد شهید منفک شده و به بخش خصوصی واگذار شد، کارفرمای کارخانه جدید به دلایل مشکلات مدیریتی نتوانست مطالبات مزدی و بیمه ای کارگران را پرداخت کند.  
 
این واحد تولیدی حدود سه سال به دلیل مشکلات مدیریتی تعطیل است و کارگران در این مدت توانسته اند بخشی از حقوق خود را از طریق شکایت به مراجع قانونی و از طریق فروش دارایی های کارخانه دریافت کنند.  
 
تعداد کارگران صابون سازی خرمشهر 120 نفر مشغول به کار بوده اند.(ایرنا)
 


اخباراخبار hseاخبار سلامت ایمنی و محیط زیستدندان های کوچولو, نشت مواد نفتی و شیمیایی از مخازن صابون سازی خرمشهر مهار شد


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

مهندس محیط زیست 1394/10/22 - 16:29:54 0   0
این مشکل فقط به خود مدیر شرکت صابونسازی ربط ندارد تمام سازمانهای موجود در خرمشهر مسئول این بی نظمی درمحیط زیست میباشند

گزارش تخلف


8179

تعداد اعضا

1767

بازدید امروز

7254

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

332

میهمان آنلاین

24870509

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA