شناگاه‌های ساحلی باید به امکانات بهداشتی مجهز باشند

به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهندس غلامرضا شقاقی گفت: با توجه به شروع فصل گرما بسیاری از مردم به منظور شنا به شهرهای ساحلی مراجعه می‌کنند. آلودگی آب این شناگاه‌ها و بهداشت محیط نامطلوب آنها باعث می‌شود که سلامتی استفاده کنندگان مورد تهدید قرار گیرد.

رییس اداره آب و فاضلاب وزارت بهداشت ادامه داد: طبق دستورالعمل ابلاغ شده به دانشگاه‌های واقع در نواحی ساحلی، تمام شناگاه‌های ساحلی باید مجهز به امکانات بهداشتی مانند دسترسی به آب آشامیدنی، سرویس بهداشتی، دوش آب و دارای بهداشت محیط مناسب باشند.

وی ادامه داد: کیفیت آب شناگاه و برخورداری از امکانات بهداشتی مانند دسترسی به آب آشامیدنی، سرویس‌های بهداشتی، دوش و بهداشت محیط مناسب جزو الزمات این شناگاه‌ها هستند.

بنابر اعلام وب‌دا، وی بیان داشت: به جهت نظارت کافی در امکان عمومی، چک لیست و دستورالعمل بازرسی بهداشتی از شناگاه‌های ساحلی و طرح سالم‌سازی دریا با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی تدوین و تهیه و در خردادماه سالجاری به دانشگاه‌های علوم پزشکی واقع در نواحی ساحلی کشور جهت اجرا و نظارت بر شناگاه‌های ساحلی ابلاغ شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به درخواست وزارت بهداشت، وزارت کشور نیز به استانداری‌های استان‌های مورد نظر دستور همکاری و رعایت مسائل بهداشت محیط در شناگاه‌ها را صادر کرد.

 

منبع : خبرگزاری ایسنااخبارسلامت ایمنی و محیط زیستhseشناگاه‌های ساحلیامکانات بهداشتیمجهزآب آشامیدنیدستورالعمل بازرسی بهداشتیبهداشت محیط


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6868

تعداد اعضا

4483

بازدید امروز

4908

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

2

میهمان آنلاین

22077445

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA