وضعیت ماسک های نانو هلال احمر یک ماه بعد از تولید انبوه

حسام الدین مدنی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام تولید 50 میلیون عدد ماسک نانو در سال گفت: تنها کشورهای آلمان، انگلیس، ژاپن و امریکا از این تکنولوژی تولید ماسک نانو برخوردار هستند.

وی در ادامه با اعلام اینکه این ماسک هنگام آلودگی هوا و افزایش ذرات معلق مناسب است، گفت: این ماسک که دارای لایه 2 دهم میکرونی نانو است از ورود هر نوع ریز گرد به دهان و مجاری تنفسی افراد جلوگیری می کند.


مدنی در ادامه گفت: افراد در محل ها عفونی و آلوده ویروسی نیز از این نوع ماسک ها می توانند استفاده کنند.

وی با اعلام اینکه بهترین ماسک ها در ایران حداکثر تا 2 ساعت از ورود میکروب و باکترها و ریزگردها جلوگیری می کند، گفت: ماسک ها تولیدی هلال احمر تا 10 ساعت از ورود آلودگی به دهان جلوگیری می کند.

این مسوول سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر افزود: زائران عتبات و حجاج نیز می توانند برای جلوگیری از انتشار و مبتلا شدن به بیماری های تنفسی از این ماسک استفاده کنند.

مدنی درباره قیمت این محصول گفت: در حالی که قیمت محصول اروپایی ماسک نانو 3 هزار و 500 تومان است قیمت این محصول داخلی که با تکیه بر شرکت دانش بنیان داخلی تولید شده تنها 650 تومان است.

از بیست و دوم اردیبهشت ماه تولید انبوه ماسک های نانو هلال احمر با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در شرکت داروسازی سها وابسته به جمعیت هلال احمر آغاز شد.

 

منبع : خبرگزاری ایرنااخبارسلامت ایمنی و محیط زیستhseوضعیت ماسک های نانوهلال احمرتولید انبوهآلودگی هواتولید داخلی


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8221

تعداد اعضا

665

بازدید امروز

5227

بازدید دیروز

1

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

25032593

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA