حریق مهیب 250 هزار لیتر مواد نفتی در کهریزک

سیدجمال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در این باره گفت: در ساعت 4:21 بامداد روز جمعه آتش‌نشان‌های کهریزک در تماس با ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران از وقوع حریقی گسترده در یکی از انبارهای مواد نفتی و شیمیایی واقع در حوزه استحفاظی خود خبر داده و درخواست نیروی کمکی کرده است.

ملکی با بیان اینکه ستاد فرماندهی بلافاصله عوامل ایستگاه 50 و 9 را به همراه خودروی فوماتیک، خودرویی کف و تانکر آب به محل حادثه واقع در یکی از روستاهای اطراف کهریزک اعزام کرد، گفت: شدت حادثه به حدی بود که شعله‌های آتش از شعاع بیش از 10 کیلومتری نیز قابل رویت بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به حضور آتش‌نشانان در محل، افود: محل حادثه یک انبار به مساحت چهار هزار متر مربع بود که درون آن 13 تانکر کوچک و بزرگ نگهداری مواد نفتی و شیمیایی که در زیر زمین و سطح زمین ایجاد شده بود، قرار داشت.

ملکی با بیان اینکه هر یک از این تانکرها بین 6 تا 60 هزار لیتر ظرفیت داشته و جمعاً بیش از 250 هزار لیتر مواد شیمیایی درون این تانکرها بوده است، گفت: تا پیش از رسیدن آتش‌نشان‌های تهرانی یکی از تانکرها منفجر شده و شعله‌های ناشی از آن به دیگر تانکرها نیز سرایت کرده بود که آتش‌نشان‌ها بلافاصله با استفاده از کف و تجهیزات موجود از جلوگیری از سرایت آتش به دیگر اماکن جلوگیری کرده و پس از مدتی نیز موفق به مهار آن شدند.

وی از مصدومیت دو آتش‌نشان آتش‌نشانی کهریزک در پی این حادثه خبر داد و گفت: این افراد از سوی عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.

ملکی با بیان اینکه در این انبار کارهای مربوط به میعانات نفتی انجام می‌شد، گفت: آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی محل در ساعت 5:45 به عملیات خود خاتمه داده، همچنین علت این حادثه از سوی عوامل آتش‌نشانی کهریزک اعلام خواهد شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از این 250 هزار لیتر مواد شیمیایی و نفتی در آتش سوخته و از بین رفت، گفت: خسارات ریالی ناشی از این حادثه بالا بوده است.

 

منبع : خبرگزاری ایسنــااخبارسلامت ایمنی و محیط زیستhseحوادثحریق مهیبمواد نفتیکهریزکتهران


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

7724

تعداد اعضا

1885

بازدید امروز

4893

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

21

میهمان آنلاین

23389633

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA