مبارزه با تغییرات‌جوی با توقف استفاده از سوخت‌های فسیلی

به گزارش سرویس محیط زیست خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سران گروه هفت متعهد شده‌اند تا سال 2100 تولید گازهای گلخانه‌ای را متوقف کنند که در این صورت، گرمایش کره زمین نیز از مرز 2 درجه سانتی‌گرادی خود فراتر نخواهد رفت.

هیات «همکاری‌های بین دولتی سازمان ملل متحد برای مبارزه با تغییرات جوی» معتقد است در صورت تعهد تمامی اعضا، میزان استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر از 30 درصد کنونی تا 80 درصد تا سال 2050 افزایش خواهد یافت و استفاده از سوخت‌های فسیلی تا سال 2100 میلادی متوقف خواهد شد.

بنابر گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، با این حال سازمان بین المللی صلح سبز معتقد است که اوج تولید گازهای گلخانه‌ای در سال 2015 است و استفاده از سوخت‌های فسیلی باید به طور کامل در سال 2050 میلادی یعنی 50 سال زودتر از تعهد سران گروه هفت متوقف شود.

چین، آمریکا، اتحادیه اروپا، هند، روسیه، ژاپن، آلمان، کره جنوبی و عربستان جزو کشورهایی هستند که بیشترین میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای را در نتیجه مصرف انرژی به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش شبکه بین المللی فعالیت های آب و هوایی، در صورتی که آمریکا، اتحادیه اروپا و چین تا سال 2050 میلادی استفاده از انرژی خود را به طور کامل به سمت استفاده از انرژی های تجدیدپذیر سوق دهند، این کشورها در مجموع 500 میلیارد دلار در سال صرفه جویی خواهند کرد.

اتحادیه اروپا قصد دارد تا سال 2030 میلادی، میزان انتشار گازهای گلخانه ای خود را نسبت به دهه 1990 میلادی، حداقل به میزان 40 درصد کاهش دهد. آمریکا نیز ادعا کرده که میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای خود را نسبت به سطوح انتشار سال 2005 میلادی تا میزان 28 درصد کاهش می‌دهد.

بنابر این گزارش، چین نیز با استفاده بیشتر از انرژی‌های غیر فسیلی به ویژه در زمینه تولید برق وعده داده تا سال 2030 میلادی، 30 درصد از انرژی مورد نیاز خود را از منابع غیرفسیلی تامین کند.

 

منبع : خبرگزاری ایسنااخبارسلامت ایمنی و محیط زیستhseمبارزه با تغییرات‌جویتوقف استفادهسوخت‌های فسیلیگاز های گلخانه ایسران گروه هفت


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6739

تعداد اعضا

4185

بازدید امروز

6790

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

21575090

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA