نحوه توزیع رایگان مکمل‌های آهن و D در مدارس دختران

دکتر زهرا عبداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،ضمن اشاره به شایع‌ترین کمبودهای ریزمغذی‌ها در جامعه ایرانی، درباره مکمل‌یاری زنان باردار و کودکان گفت: برنامه مکمل‌یاری از طریق شبکه‌های بهداشتی و درمانی کشور اجرا می‌شود.

وی افزود: امسال کار ویژه‌ای برای تامین و تدارک مکمل‌های مورد نیاز انجام شد؛ به طوری که تمام زنان باردار تحت پوشش شبکه بهداشتی درمانی کشور، مکمل‌هایی نظیر قرص آهن، اسیدفولیک و مولتی ویتامین را به صورت رایگان دریافت می‌کنند.

به گفته عبداللهی، جهت رفع نیاز کودکان زیر دو سال نیز قطره آهن و مولتی ویتامین تامین و به صورت رایگان توزیع می‌شود. مکمل یاری در این کودکان جهت جلوگیری از بروز کمبود ویتامین‌های A و D و پیشگیری از کم خونی و کمبود آهن تا 24 ماهگی ادامه یابد.

وی افزود: علاوه بر آن، برنامه مکمل یاری هفتگی آهن را برای دختران دانش آموز داریم که به صورت هفتگی و با همکاری آموزش و پرورش مکمل‌های لازم تهیه و در دبیرستان‌های دخترانه توزیع می‌شود. همچنین در این مدارس نحوه تغذیه صحیح و اینکه چه نکاتی را باید در تغذیه خود برای پیشگیری از کمبود آهن، کم خونی، دیابت و... رعایت کنند آموزش داده می‌شود.

عبداللهی گفت: مکمل یاری با ویتامین D نیز از امسال برای کاهش مشکل کمبود این ویتامین در مدارس دخترانه آغاز شده است. مکمل ویتامین D تهیه و تامین شده و توزیع آن در حال حاضر در 30 دانشگاه علوم پزشکی کشور به اجرا درآمده است. پس از تامین اعتبارات، این برنامه نیز در سراسر کشور اجرایی می‌شود.

 

منبع : خبرگزاری ایسنااخبارسلامت ایمنی و محیط زیستhseمکمل های آهنویتامین Dتوزیع رایگانمدارس دخترانهمکمل یاریکم خونی


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8135

تعداد اعضا

5606

بازدید امروز

5993

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

201

میهمان آنلاین

24688997

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA