احداث تصفیه خانه منطقه 20 در دست بررسی

به گزارش سرویس «شهری» ایسنا، علی محمد شاعری در جریان بازدید از روند فعالیت‌های زیست محیطی منطقه 20 تخریب کوه بی بی شهربانو و آلودگی هوا را از مهمترین نتایج فعالیت کارخانه سیمان تهران در محدوده جنوب شرقی شهر ری برشمرد و گفت: این اثر طبیعی مهم شهر تهران باید از سوی سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان منطقه حفاظت شده معرفی شود و سازمان‌های مسئول برای انتقال کارخانه سیمان از شهر تهران تصمیم جدی بگیرند.

شاعری با اشاره به اینکه مدیریت شهری برای انتقال منابع آلاینده زیست محیطی تکلیف اجرایی ندارد، افزود: در حال حاضر5 آلاینده مهم نظیر کارخانه سیمان تهران، روغن نباتی مارگارین، روغن نباتی ورامین، ذوب مس و آجر نسوز در منطقه 20 فعال است که اخطار، هشدار و پایش های مستمر از سوی مدیریت شهری منطقه انجام شده است.

احداث تصفیه خانه منطقه 20 در دست بررسی

همچنین رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در جریان بازدید از مخازن 600 هزار مترمکعبی صالح آباد که محل سرریز 70 درصد آب های سطحی شهر تهران است گفت: این مخزن ظرفیت خوبی برای احداث تصفیه خانه را دارد که طرح بررسی و مطالعات اولیه آن در دستور کار قرار گرفت.

اصغر عطائی قائم مقام منطقه 20 نیز با اعلام آمادگی مدیریت شهری منطقه برای اجرای این طرح فرامنطقه ای تصریح کرد: با توجه به وسعت و وجود پتانسیل های موجود در منطقه 20، آمادگی لازم را برای پذیرفتن طرح های زیست محیطی به عنوان منطقه پایلوت داریم.

عطائی با اشاره به اینکه تا پایان سال شاهد افزایش سرانه فضای سبز منطقه 20 از 15 به حدود 17 خواهیم بود، افزود: با شناسایی اراضی بایر، تا پایان سال 100 هکتار فضای سبز شهری در منطقه 20 احداث و به بهره برداری می رسد تا علاوه بر جلوگیری از تخلف و تغییر کاربری های احتمالی، میزان فضای سبز این منطقه توسعه یابد.

طرح استفاده از انرژی خورشیدی، ایجاد ساختمان سبز با رعایت حداقل مصرف انرژی، شناسایی منابع آلاینده آب و خاک وهوا، ایجاد بوستان انرژی و....از دیگر طرح های زیست محیطی است که در دستور کار شهرداری منطقه 20 قرار گرفت.

رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهری شهرداری تهران و هیئت همراه، قائم مقام، معاونان و مدیران ارشد شهرداری منطقه 20 از حاضران این بازدید ستادی بودند که پس از تشکیل جلسه ارزیابی فعالیت های منطقه 20 در ساختمان مرکزی، از مخازن 600 هزار مترمکعبی صالح آباد و دستگاه چیپر(خردکن ضایعات گیاهی) بازدید کردند.

 

 

منبع : خبرگزاری ایسنااخبارسلامت ایمنی و محیط زیستhseاحداث تصفیه خانهمنطقه 20انتقال کارخانه سیمان تهرانآلاینده های آب و خاکروغن نباتی


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

7724

تعداد اعضا

1843

بازدید امروز

4893

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

16

میهمان آنلاین

23389591

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA