تاسیس آزمایشگاه‌ سنجش آلودگی خاک در 5 استان کشور

شینا انصاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار«محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در خصوص آلودگی‌های خاک در کشور گفت: بخش آزمایشگاه خاک نیز در پنج استان گیلان، فارس، آذربایجان شرقی، هرمزگان و البرز راه‌اندازی شده است تا خود استان‌ها بتوانند بسیاری از آزمایش‌ها را انجام دهند.

وی در رابطه با سلامت آبهای زیرزمینی بیان کرد: در خصوص آب‌های زیرزمینی، دفتر آب و خاک سیاستگذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های مدیریتی آن را انجام می‌دهد و اگر واحد صنعتی آلودگی خاصی ایجاد کند ما از خروجی‌های آن به منابع پذیرنده نمونه‌برداری می‌کنیم. قبل از این حدود 14 ایستگاه پایش آنلاین برای رودخانه‌های کل کشور داشتیم که امسال نیز 29 ایستگاه جدید تهیه کرده‌ایم که در 16 استان‌ کشور نصب خواهد شد.

مدیرکل دفتر پایش سازمان محیط‌زیست در خصوص کنترل کیفیت هوا نیز گفت: در حال حاضر در کل کشور 170 ایستگاه پایش کیفی هوا وجود دارد که در استانهای مختلف پراکنده اند و داده‌های آماری را به صورت روزانه ارائه می‌کنند.

وی افزود: ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا ، اطلاعات مربوط به N ox ، CO، SO2 ، ازون و ذرات معلق کمتر از2.5 میکرون و ذرات کمتر از 10 میکرون را روزانه به مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور ارسال می‌کنند تا تجزیه و تحلیل‌های مدیریتی انجام شود.

 

 

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

 


اخبارسلامت ایمنی و محیط زیستhseآزمایشگاهسنجش آلودگی خاکتاسیسسازمان محیط زیستآب های زیر زمینیگیلانفارس


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6868

تعداد اعضا

4539

بازدید امروز

4908

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

22077501

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA