مدیریت پسماندهای صنعتی و ویژه در دستور کار سازمان حفاظت محیط زیست

به گزارش خبرگزاری مهر،  حسن پسندیده مدیر کل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه توجه به آثار سوء پسماندهای صنعتی و ویژه در کشور نظارت بر چکونگی امحاء و دفع اصولی این مواد در اولویت برنامه ای سازمان حفاظت محیط زیست است، گفت: وجود تکنولوژی و روشهای مدیریت این گونه پسماندها در بیشتر موارد در کشور  جهت ساماندهی و ومدیریت زیست محیطی این پسماندها است.

وی از توسعه روز افزون صنعت و دانش مدیر یت ، بازیافت و امحاء اصولی پسماندها و سرمایه گذاران داخلی و خارجی در کشور خبر داد و افزود:  ماده 7 قانون مدیریت پسماندها ، مسئولیت مدیریت اجرایی پسماندهای صنعتی و ویژه مطابق ضوابط زیست محیطی در کشور را متوجه تولید کنندگان دانست بطوریکه در اجرای تبصره ذیل ماده مذکور مدیریت اجرایی می تواند بخشی از عملیات مربوط به جمع آوری ، جداسازی و دفع پسماندها را به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار نماید .

مدیر کل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد :ضرورت دارد سازمان مدیریت و برنامه ریزی با توجه گذشت سالهای متمادی از تصویب قانون و به پیگیریهای مستمر سازمان حفاظت محیط زیست در 6ماهه نخست سالجاری و در اجرای ماده 18 آیین نامه اجرایی قانون مدیریت پسماندها در اسرع وقت با همکاری دستگاههای اجرایی ذیربط در هرمورد ، نسبت به تشخیص صلاحیت مشاوران و پیمانکاران ذیصلاح حقیقی و حقوقی اقدام نماید

پسندیده ادامه داد: تولید کنندگان و دارندگان پسماندها بلاخص پسمانهای صنعتی و ویژه با استفاده از ظرفیتهای صاحب صلاحیت موجود در کشور نسبت به مدیریت محیط زیستی اینگونه پسماندها اقدام و از ایجادپیامدهای سوء زیست محیطی پسماندها بر آب و خاک و محیط زیست کشور جلوگیری شود.

وی بر داشتن اطلاعات کافی از کمیت و کیفیت پسماندهای صنعتی و ویژه کشور نیز تاکید و اذعان داشت : این مطالعات در 7-8 سال گذشته در کشور برای پسماندهای ویژه انجام شده اما ضرورت دارد میزان پسماندها ی صنعتی و ویژه مجدداٌ مطالعه و برآورد شده و به روز رسانی شده که این مسئله مهم توسط سازمان حفاظت محیط زیست در چند ماه گذشته با مشارکت ادارات کل آغاز  و تا پایان شهریور با اخذ اطلاعات لازم از طریق سایر استانهای باقی مانده جمع بندی و در ادامه از طریق سایر دستگاههای مسئول جهت تسریع در ساماندهی این پسماندها در کشور پیگیری و اقدام خواهد شد.

 

منبع : خبرگزاری مهراخبارسلامت ایمنی و محیط زیستHSEمدیریت پسماند صنعتیسازمان حفاظت محیط زیستآلودگی آب و خاک


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

6868

تعداد اعضا

4601

بازدید امروز

4908

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

1

میهمان آنلاین

22077563

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA