فقدان آموزش، سلامتی کارگران ساختمانی را تهدید می‌کند

رئیس انجمن صنفی بناهای سفت کار استان تهران از عدم برخورداری کارگران ساختمانی و بنایان از آموزش مناسب انتقاد کرد و هشدار داد:‌ اکثر کارگران ساختمانی از مهارت های لازم بی بهره اند و این مساله بعد از نقص‌های ایمنی مهمترین عامل بروز حوادث در کارگراه های ساختمانی است.

«حسین ناطق» با بیان اینکه در حال حاضر صنعت ساخت و ساز با کمبود نیروهای ماهر مواجه است اظهار داشت: علت برخی از حوادث و مشکلات ناشی از کار، مهارت پائین کارگران و استادکاران است، در این شرایط افزایش امکانات و ایمنی محیط کار به تنهایی قادر به جلوگیری از وقوع حوادث دلخراش نخواهد بود.

این مقام کارگری در ادامه افزایش عمر و کارایی ساختمان ها را از دیگر فواید آموزش کارگران عنوان کرد و افزود: تفاوت نتیجه کار کارگران ماهر و کارگران مبتدی قابل چشم پوشی نیست. کمبود مهارت کارگران و بنایان عمر ساختمان ها را به شدت کاهش داده است. بهبود این وضعیت تنها از طریق افزایش مهارت ها و نظارت بیشتر بر روند ساخت و ساز امکان پذیر خواهد بود.

«ناطق» با انتقاد از نحوه اجرای طرح آموزش کارگران ساختمانی گفت: هنوز از اجرایی شدن فراگیر این طرح خبری نیست. متاسفانه وزارت کار آموزش کارگران را آنطور که لازم است اجرا نکرده است.

وی افزود: نهادهای ذیربط باید ساز و کاری برای الزامی شدن آموزش کارگران در نظر بگیرند. این ساز و کار باید به نحوی باشد که کارفرمایان و پیمانکاران را نیز در بر بگیرد. پیمانکار علاوه بر آگاهی شخصی باید ملزم به بکار گیری کارگران و بنایان ماهر و همچنین آموزش کارگران مبتدی باشد.

 

 

منبع : خبرگزاری کار ایران (ایلنا)اخبارسلامت ایمنی و محیط زیستhseحوادث ناشی از کارفقدان آموزشسلامتی کارگرانکمبود مهارتنقص ایمنیکارفرمایان


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8179

تعداد اعضا

1611

بازدید امروز

7254

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

384

میهمان آنلاین

24870353

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA