اجرای طرح امداد زمستانی از امروز تا 21 اسفند ماه ، امدادرسانی 18 هزار تکنسین اورژانس در این طرح

به گزارش وب دا؛ دکتر محمد تقی طالبیان ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به نزديك شدن فصل زمستان، افزایش برودت هوا، بارش باران و برف به ویژه در مناطق سردسیر کوهستانی و برف گیر و افزايش حوادث جاده اي در گردنه هاي اصلي، پرتردد،‌ حادثه خيز و برف گير كشور و همچنین احتمال بروز حوادث غیرمنتظره همانند ریزش کوه، سقوط بهمن، آب گرفتگی و انسداد راه ها، كاهش زمان رسيدن به بالين بيمار و افزايش امنيت خاطر مسافران، حضور پررنگ نيروهاي اورژانس و ارائه خدمات مطلوب فوريتهاي پزشكي به مسافران و هموطنان عزيز و افزايش رضايتمندي مردم، طرح امداد زمستانی اجرا می شود.

وی در ادامه هدف از اجرای طرح امداد زمستانی را کاهش مرگ ومیر و معلوليت هاي ناشي از حوادث ترافيكي و سرما درشهرها و جاده ها، ايجاد هماهنگي بين بخشي با سازمان هاي درگير در طرح، کاهش زمان رسیدن بر بالین مجروح اعلام کرد و افزود: ايجاد هماهنگي بين مراكز خدمات فوريتهاي پزشكي پيش بيمارستاني و بيمارستاني در سطح كشور، ارائه خدمات مطلوب پزشکی به مسافرین و امدادرسانی در زمستان به حادثه دیدگان حوادث ترافیکی ومحیطی، افزایش پوشش امداد جاده ای در نقاط برف گیر و حادثه خیز از دیگر اهداف اجرای طرح امداد زمستانی است.

 رئیس مرکز مديريت حوادث و فوريتهاي پزشكي كشور گفت: در این راستا علاوه بر استقرار تمامی آمبولانسهای اورژانس 115، ‌تمامي پايگاه هاي اورژانس  115 و همچنين پايگاه هاي امداد هوايي برای ارائه خدمات پزشكي به افراد حادثه ديده نيز در آماده باش كامل قرار دارند. همچنين آمبولانس هاي 4WD موجود در مراكز آماده و به تجهيزات  فني زمستاني مانند زنجير چرخ مجهز شده اند.

دکتر طالبیان در ادامه گفت:  تدابير لازم برای ذخيره مواد غذايي،‌ دارو و وسايل گرمايشي در پايگاه هاي مستقر در گردنه هاي برف گير انجام گرفته است، به طوري كه پايگاه هاي مذكور بتواند به عنوان سرپناه مورد استفاده در راه ماندگان قرار گيرند.

رئیس مركز مديريت حوادث و فوريتهاي پزشكي كشور خاطرنشان کرد: برای ارائه خدمات مطلوب پزشکی به مسافرین و امدادرسانی در زمستان به حادثه دیدگان حوادث ترافیکی و محیطی و افزایش پوشش امداد جاده ای در نقاط برف گیر و حادثه خیز تمام توان لجستيكي و نيروي انساني خود را به كار مي بندیم.

دکتر طالبیان در این خصوص گفت: در اين راستا 18000 پرسنل مركز مديريت حوادث و فوريتهاي پزشكي سراسر كشور در  810 پايگاه شهري، 1273پايگاه جاده اي و در كل 2083پايگاه هاي شهري و جاده اي با استعداد 3040 آمبولانس، 57 اتوبوس آمبولانس و 52 موتور آمبولانس به ارائه خدمات به هموطنانمان خواهند پرداخت.

وی افزود: همچنين 4 پايگاه امداد هوايي نيز در آماده باش كامل خواهند بود.

 

 

منبع : پایگاه خبری- اطلاع رسانی وب دااخبارسلامت ایمنی و محیط زیستhseامداد زمستانیاجرای طرحامداد رسانیحوادث جاده ایاورژانسهلال احمر


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8221

تعداد اعضا

408

بازدید امروز

5227

بازدید دیروز

1

متخصصین آنلاین

2

میهمان آنلاین

25032336

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA