نجات 50 نفر از میان دود و آتش در ساختمان 12 طبقه مسکونی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آتش نشانی، در پی تماس چهارشنبه شب شهروندان با سامانه 125 و اطلاع رسانی در مورد این حادثه، آتش‌نشانان ایستگاههای 23، 75، 97 و گروه امداد و نجات 12 به همراه نردبان ئیدرولیکی و خودروی حامل دستگاه های تنفسی بی‌درنگ ساعت 19:54 دقیقه دیشب راهی محل حادثه در منطقه شمس آباد، بالاتر از میدان هروی شدند.
محل آتش سوزی یک ساختمان 12 طبقه مسکونی بود که درهنگام رسیدن نیروها، از قسمت تخلیه زباله(شوتینگ زباله) در تمام طبقات این ساختمان دود غلیظی وارد راهروها و واحدهای مسکونی می شد.
آتش نشانان بی درنگ به کانون آتش سوزی در طبقه اول و دوم نزدیک شده و با بکارگیری تجهیزات ایمنی و خاموش کننده، شعله‌های آتش رادر قسمت تخلیه زباله و قبل از گسترش آن به طبقات فوقانی مهار و خاموش کردند.
تعدادی از ساکنان این ساختمان در میان دود غلیظ حاصل از این آتش سوزی در داخل واحدهای مسکونی خود گرفتار شده بودند که آتش نشانان توانستند 50 نفر را به بیرون از ساختمان منتقل کنند، البته در این میان تعداد دیگری از ساکنان که در طبقات پایین بودند از داخل ساختمان خارج شدند.
آتش سوزی از قسمت تخلیه زباله که مقداری ضایعات و زباله در آن وجود داشت شروع شده و سپس به قسمت تخلیه زباله طبقه دوم سرایت کرد که دود حاصل از این آتش سوزی از طریق کانال مربوطه به تمام طبقات نفوذ کرد.
خوشبختانه در جریان این آتش سوزی به هیچ یک از ساکنان آسیب جانی نرسید و همگی آنان به سلامت از ساختمان خارج شدند.
آتش نشانان پس از مهار کامل آتش و نجات افراد با بکارگیری فن فشار قوی، دود حاصل از این آتش سوزی را تخلیه کردند.
گفتنی است علت بروز این آتش سوزی هم اکنون توسط کارشناسان آتش نشانی در حال بررسی است.

 

منبع : خبر آنلایناخبارسلامت ایمنی و محیط زیستhseحوادث شهریآتش سوزیآتش نشانیخدمات ایمنیساختمان 12 طبقهتهران


نام *

 

دیدگاه شما *

 
  برای ارسال دیدگاه بدون نیاز به تایید، ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

  دیدگاه‌ها

هیچ نظری ثبت نشده است. اولین نظر را شما بدهید.

8179

تعداد اعضا

2109

بازدید امروز

7254

بازدید دیروز

0

متخصصین آنلاین

152

میهمان آنلاین

24870851

کل بازدیدها

تماس با ما

نام *  

ایمیل *    

متن پیام *  

ارسال

نرم افزار اندروید سایت

مجوزها

logo-samandehi
مرجع متخصصان سلامت ایمنی و محیط زیست HSEEXPERT Copyright © 2011- "HSEEXPERT.com" . All rights reserved. Designed by TAMDATA